Olukord Järva vallas 23.03.2021 seisuga

20. märtsil Järva vallas nakatunuid polnud, kuid alates 21. märtsis on nakatunute arv veidi tõusnud: 21. märtsil oli neid kaheksa, 22. märtsil kuus ja 23. märtsil üheksa. Järva vallavanem Arto Saar ütles kriisikomisjoni koosolekul, et 23. märtsi hommikuse seisuga oli nakatumiskordaja Järva vallas 816, nädal varem oli see 425.

Saare sõnul püsib keeruline olukord Koeru piirkonnas – uus haiguskolle on Koneskos, kus nakatunuid on 11. Probleeme on töötajate leidmisega, et tootmine käigus hoida. Koeru lasteaia Päikeseratas Vao tegevuskoht on suletud, Koerus on kinni üks rühm.

*Noorsootöö spetsialisti Aune Suve-Küti sõnul on probleeme ka noortega, kes kipuvad kampadesse kogunema. Suve-Küti sõnul põhjendavad noored kogunemisi sellega, et on koroonat põdenud ja nende kohta piirangud ei kehti. See pole aga nii – kõik piirangud kehtivad ka nende kohta, kes on vaktsineeritud või haigust põdenud ja lapsevanemad võiksid seda kodudes selgitada.

Piirkonnapolitseinik Mati Seire palus kogunevatest noortest julgelt teada anda numbrile 112, sest tööd on alustanud ka COVID-i patrullid, kes saavad teavet kontrollida ja noortega reeglitest rääkida. Kui on teada kogunejate nimed, võiks sellest teada anda ka Seirele. Ka võiks noorte kogunemiskohtadesse piirkondades panna taas teabetahvlid reeglitega, nagu see oli kevadel.

*Vaktsineerimise valmisoleku osas on vald täpsustanud elutähtsa teenuse osutajate (ETO) nimekirjad, kelle hulka kuuluvad sedapuhku nii soojatootjad kui ka vee- ja kanalisatsiooniteenuse pakkujad. Kolmes ettevõttes on vaktsineerimissoovijad kokku 19 inimest. Täpsem info vaktsineerimise läbiviimise kohta saame lähiajal.

*Vallavalitsus otsustab lähiajal, kas, milleks ja kellele mõeldes võiks soetada kiirteste.

*Järva valla teeninduskeskused ja -punkt on külastajatele suletud. Palume kodanikel toimingud ja arutelud teha telefoni teel, e-kirja teel või veebis.

*Järva valla kriisikomisjoni soovitus lastevanematele on lasteaialapsed võimalusel koju jätta, kuid kõik lasteaiad jäävad avatuks. Vallavalitsuse hariduse peaspetsialist Anneli Eesmaa sõnul oli Järva valla lasteaedades 17.–23. märtsini igal päeval endiselt 70 lapse ringis.

*Alates 11. märtsist on Järva valla kõik koolid, ka Koeru muusikakool vähemalt kuu aega distantsõppel. Koroonaviiruse leviku tõkestamise piiranguid arvestades tohib koolis viibida õppija, kes vajab hariduslikke tugiteenuseid, konsultatsioone õpitulemuste saavutamiseks või osaleb praktilises õppes, teeb eksameid või teste.

*Alates 11. märtsist on kõik Järva valla võimlad, spordihooned ja jõusaalid suletud. Samuti on suletud kõik kultuuriasutused, noortemajad ning ei toimu ka mingeid huvitegevusi.

Muuseumide välialadel tohib viibida 2+2 liikumisreeglit järgides arvestusega, et piiratud ruumiga ala täitumus ei tohi olla rohkem kui 25 protsenti.

*Raamatukogud on avatud, kehtib maski kandmise kohustus.

*Väljas liikumine on lubatud 2+2 reegleid järgides.

Kriisikomisjon paneb kõigile lastevanematele südamele, et lapsed ei koguneks õues kampadesse.

*Avalikud saunad on suletud.

*Kauplused on alates 11. märtsist suletud. Piirang ei kehti toidukauplustele, apteekidele, kauplustele, kus müüakse abivahendeid ja meditsiiniseadmeid, telekommunikatsiooniettevõtete esinduste müügikohtadele, optikapoodidele, lemmikloomapoodidele ega tanklatele.

*Toitlustusettevõtetel on lubatud ainult toitu kaasa müüa.

*Teenindusettevõtted (näiteks juuksuri- ja ilusalongid) tohivad oma tegevust jätkata, kuid rangemaks muutub ruumitäitumuse piirang, mida alandatakse 50lt protsendilt kuni 25le protsendile. Järgida tuleb kõiki koroonaviiruse leviku tõkestamise reegleid: 2+2 reeglit, maskikandmist, desinfitseerimisnõuete täitmist vastavalt terviseameti juhistele.

Kehtivad piirangud Vabariigi Valitsuse poolt on leitavad aadressilt  www.kriis.ee/et/kehtivad-piirangud-ja-nende-leevendused.

Järva valla kriisikomisjoni otsused on leitavad aadressilt https://jarvavald.kovtp.ee/covid-19-info.

Muud teated:

• Käitumisjuhised ja trükised leiad siit: https://www.kriis.ee/et/koroonaviiruse-trukised;
  • Nõude 2+2 täitmine: üheskoos tohib liikuda kuni kaks inimest ning teistega tuleb hoida vähemalt kahe meetrist distantsi, siseruumides tuleb tagada desinfitseerimisvahendite olemasolu;
  • Kaitsemaskide ja muude isikukaitsevahendite kandmine avalikus ruumis on kohustuslik;
  • Viiruse kohta leiad rohkem infot siit: https://www.kriis.ee/et .