Vald sai nädalavahetusel puhtamaks

Pildil: Koeru Paide tee 15 korteriühistu elanike nimelt võttis kringli vastu Piret Heinsoo.

Järva valla piirkondade juhid andsid teada, et laupäeval ja pühapäeval korrastas Järva vallas nii oma korteriühistute ümbrust kui ka avalikku ruumi mitusada vallakodanikku.

- Koeru piirkonnajuhi Alari Teppani sõnul oli Koerus Sõpruse pst 9 ja Paide tee 15 korteriühistute rahvas väljas pea täies koosseisus – rehitseti puhtaks majade ümbrused ja haljasalad, võeti maha põõsaid. Koguduse liikmed tegid heakorratöid Koeru kiriku ümbruses pühapäeval. Vaol oli tuul kogunud põõsaste alla palju lehti, korteriühistu Soo 2 elanikud riisusid need kokku.

Pildid:

Koeru Sõpruse pst 9 elanikud oma maja ees.

Kringli üle rõõmustab Maret Kool Vao küla Soo 2 korteriühistust.

- Koigi–Imavere piirkonnajuhi Kaido Krause sõnul oleks ta Koigis oodanud osalema rohkem inimesi. Kuid Käsukonnas oli see-eest välja ligi paarkümmend talgulist lastest eakateni ja Krause sõnul tehti ära suur töö: riisuti üle raamatukogu ja korrusmajade ümbrused, kärbiti võsa ja oksi.

Koigi talgulised.

Käsukonna küla, Käsukonna tee 20, 22 korteriühistud koristasid  majaümbrust, küla sirelihekki ja külaplatse. Pilt 1, pilt 2, pilt 3, pilt 4, pilt 5.

- Imavere piirkonnas vedas talguid korteriühistute haldur Eve Okas, kelle sõnul töötasid inimesed oma elukeskkonna heaks nii laupäeval kui ka pühapäeval. „Suur rahulolutunne tekkis pühapäeva õhtul vaadates prügikottide hulka kõigis kolmes Imavere piirkonna külas. Meil on tublid inimesed. Piisab väikesest tõukest ja motiveerimisest, et koristustalgud õnnestuksid," tunnustas ta tegijaid. Talgulisi soosis ka päikeseline nädalavahetus. „Täname Järva valda, kes toetas korteriühistute kevadtalguid. Imavere piirkonda tõi Merike Kont 20 kilo kringlit. Täname ka Kaido Krauset, kes organiseeris meile prügikotid ja aitas puulehtede äraveoga."

Pildid:

Imavere külas Kiigevere tee 4, 6, ja 8 koristasid mahajäetud aiamaa-maa-ala. Raiuti võsa ja juuriti põõsaid. Likvideeriti vanad koolile kuuluvad jooksurajalindid. Tulemuseks saadi keset küla ilusa haljasala. Päevakeskus oma meeskonnaga olid suureks abiks, kiitus neile. Kiigevere tee 8.

Talgutest võtsid osa Taadikvere küla Kooli tee 2 ja Kooli tee 3 korteriühistud. Koristati maja ümbrust ja Kooli tee äärt. Kooli tee 2.

- Päinurme küla talgulised vedasid pargist oksad  ja mahalangenud puud – jaanilõkke jagu materjali. Korrastati rahvamaja,  bussijaama ja päevakeskuse ümbrus. Küla lillekastidesse istutati kevadised lilled ja  lõpuks lasti hea maitsta talgukringlil. Talgujuhi Lea Traksi sõnul tehti tööd eraldi rühmadena, et ikka reeglitest kinni pidada. Koristuspäeval osales koos lastega, kes ka loomulikult oma panuse andsid, 25 inimest.

Pildid:

Talgud Päinurmes. Pilt 1, pilt 2, pilt 3.

- Albu–Ambla piirkonnajuht Kuldar Tammik ütles, et nende piirkonnas tuli kõige rohke inimesi välja Maarjamõisas – 70. „Nad panid ise kuulutused üles ja nii see rahvas kogunes. Korda said kõik Maarjamõisa haljasalad," tunnustas Tammik.

Pildid:

Maarjamõisa talgud. Pilt 1, pilt 2.

„Varem tegi igaüks puhtaks oma maja ümbruse. Nüüd võtsime kolmekesi ette, panime sildid välja – meil on külas nii lahe ja asjalik rahvas, nad tulevadki kõik välja," tunnustas Merike Tammearu, kes vedas talgupäeva koos Raina Siimensoni ja Terje Lepperiga.

Et talgulised vajavad ka korralikku kõhutäit, keetis Tanksemäe Saffer korraliku talgusupi, kringlid olid Järva valla poolt. Kohale veeti isegi pingid ja lauad. Talgupäeva toetasid ka kohalikud suurfirmad, Saint-Gobain Eesti AS ja Terasman OÜ.

Et hakkajad naised said talgupäevast innustust, on pikem plaan luua taas oma küla selts.

- Kaalepis tegi talgutööd 25 inimest kolmest korteriühistust. Mõisapark puhtaks riisuda on iga-aastane tava. Kogu sodi – oksad ja lehepraht kuhjati lõkkeasemele, kus tavaliselt tehakse jüri-, mai- ja jaanituld – esimesed kaks jäid sel aastal tegemata, jaanipeo organiseerimisega on juba algust tehtud. „Tavaliselt talgutele nii palju rahvast kokku ei tule. Panime reklaamid oma FB lehele ja majadesse teated," rääkis Tiiu Kiilmann, kes vedas talgupäeva koos Signe Selgega. Tööriistu jagus kõigile, sest kasutada olid ka....külarehad. „Hankisime need projekti rahaga, kui Teeme Ära! talgupäevadega algust tehti – kel oma reha pole, saab külareha laenata. Vaatame üle veel kergliiklustee ääred, Signe plaanis korda teha ka garaažitaguse." Töö tehtud, söödi kringlit.

Pildid:

Kaalepi küla talgud. Pilt 1, pilt 2, pilt 3, pilt 4.

- Käravetel tegi oma maja ümbruse korda kümme inimest Oja tee 8 korteriühistust, ülejäänud külarahvas, kümmekond inimest koristas järve ümbrust.

- Ahula Kuusevälja korteriühistust osales kümmekond inimest.

- Järva-Jaani piirkonnajuht Veiko Kurim ütles, et siinkandis olid talgud juba peetud, kuid üks seltskond töötas Esnas.

Kõigi talguliste vahel jagati laiali 58 kilo kringlit.