Algas ettevõtluse edendamise konkurss

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium alustas konkursiga „Tunnusta ettevõtluse edendajat 2022", mis on ühtlasi Eesti eelvooruks Euroopa ettevõtlusauhinna konkursile.

Osalema on oodatud avaliku-, erasektori ja vabakonna asutused, mis on vähemalt pooleteise aasta jooksul oma tegevusega parandanud tingimusi ettevõtluse arenguks mõnes Eesti piirkonnas või kogu riigis.

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Andres Sutt ütles, et inimeste ettevõtlikkus ja konkurentsivõimeline ettevõtluskeskkond ei sünni iseenesest, vaid nõuab pidevat pingutust ja värskeid ideid, lahendamaks ühiskonna ees seisvaid väljakutseid. „Meie ümber on palju neid, kes on oma erakordse tööga silma paistnud ja kelle tegevust tuleb tunnustada," lisas ta.

Konkursile on oodatud ettevõtlust ja ettevõtluskeskkonda edendavad projektid kokku kuues eri kategoorias: ettevõtliku vaimu edendamine, oskustesse investeerimine, ettevõtluskeskkonna parandamine ja digisiirde toetamine, ettevõtluse rahvusvahelistumise toetamine, kestliku ülemineku toetamine ning vastutustundliku ja kaasava ettevõtluse arendamine.

Kandideerima on oodatud valitsus- ja omavalitsusasutused koos allasutustega, ettevõtluse tugiorganisatsioonid, haridus- ja noorteorganisatsioonid ning kõik teised institutsioonid, sihtasutused ja mittetulundusühendused, kes on oma tegevusega edendanud ettevõtluskeskkonda. Era- ja kolmandast sektorist oodatakse konkursile algatusi, mille puhul on toimunud koostöö avaliku sektoriga.

Välja selgitatakse kuni kaks võitjat, kes esitatakse üle-euroopalisele konkursile „Euroopa ettevõtluse edendamise auhinnad" (European Enterprise Promotion Awards). Võitja on oodatud autasustamistseremooniale novembris Tšehhis ning nende algatust tutvustatakse Euroopa ettevõtlusauhindade veebisaidil.

„Euroopa ettevõtluse edendamise auhinnad" on Euroopa Komisjoni poolt korraldatav konkurss, mille eesmärk on välja selgitada ja tunnustada parimaid algatusi, mis on suunatud ettevõtluse edendamisele. Konkurss toimub sel aastal juba 16. korda.

Varasematel aastatel on tunnustuse pälvinud mitmed ettevõtlust arendavad projektid, näiteks ettevõtluskonkurss „Ajujaht", noortele tüdrukutele suunatud ettevõtlus- ja liidriprogramm Superheroes, e-residentsuse programm, iduettevõtete ideede käivitaja Garage48 ja OÜ Merkuuri projekt „Mobiilsed töötoad". Möödunud aastal võitsid ettevõtluse edendaja tiitli NULA inkubaator ja Forwardspace.

Projektide esitamise tähtaeg on 18. aprill 2022. Täpsem info konkursi tingimuste ja projektide esitamise kohta Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi kodulehelt.

Rasmus Ruuda
MKM, avalike suhete osakonna juhataja