Hajaasustuse programmi laekus rekordarv taotlusi

Foto: Eelmisel aastal küsis hajaasustuse programmist esimest korda toetust ka viiest majapidamisest koosnev grupp. Saadud toetuse abil vahetati nende majade juures Ervital välja 450 meetrit trassi, pesti läbi kaev ja paigaldati uus pump, tehtud töid tutvustab Jakov Tamm.

Esialgse kontrolli alusel laekus hajaasustuse programmi 2021. aasta taotlusvooru 68 taotlust. Järva valla maastiku- ja heakorraspetsialist Merike Kont kinnitas, et nii palju taotlusi pole varem kunagi olnud, eelmine rekord oli 57.

Ambla-Albu piirkonda laekus 14, Imavere-Koigi piirkonda 15, Järva-Jaani-Kareda piirkonda 17 ja Koeru piirkonda 22 taotlust.

Programmi abil saavad maapiirkondades elavad pered taotleda abi veevärgi, kanalisatsiooni, juurdepääsuteede või autonoomse elektrisüsteemi rajamiseks. Alla 18-aastaste lastega peresid oli sedapuhku 23. Veevaldkonna projekte esitati 25, kanalisastsioonisüsteemide projekte 32, juurdepääsutee projekte 10 ja autonoomsed elektrisüsteemid projekte üks. Oli ka majapidamisi, kust oli taotlus esitatud kahte ja kolme erinevasse valdkonda.

Peale täiendavat dokumentide kontrolli võetakse kõikide taotluse esitajatega ühendust ja lepitakse kokku paikvaatluse aeg.

Hajaasustuse programmi toetusvahenditest panustab ühe kolmandiku riik, kolmandiku omavalitsus ja kolmandiku eraisikud ise. Kõikide projektide kogumaksumus praeguse seisuga 352 337,69 eurot, Järva vald panustab sel aastal 64 000 eurot.