Olukord Järva vallas 15.05.2020 seisuga

Järvamaal uusi haigusjuhtumeid ei ole.

Järva vald jätkab koolilõuna toidupakkide jagamist kuni 01.06.2020.

Järva valla teeninduskeskused ja -punkt on külastajatele avatud esmaspäeviti ja kolmapäeviti kella 8-13 ning teisipäeviti ja neljapäeviti kella 13-17. Soovitame ametnikega suhteliseks kasutada jätkuvalt interneti, telefoni ning muul ajal kohtumised leppida eraldi ametnikega kokku.

Vabariigi Valitsuse 14. mai korraldusega lubatakse alates 18. maist 2020 siseruumides toimuvad sporditreeningud kuni 50% ruumi tavapärasest täituvusest. Kui treening toimub grupis, siis selle suurus ei tohi ületada 10 inimest. Peab olema tagatud, et inimesed saavad hoida teineteisega 2m vahet.

Alates 18. mai 2020 on soovituslik:

• Järva valla lasteaedades kuni maikuu lõpuni rühmadesse vastu võtta kuni 10 last, kuid võimaluse korral soovitab kriisikomisjon lapsed siiski koju jätta;

• Järva valla noortekeskuste ja noortetubade tegevused välitingimustes;

• Hallatavates asutustes huvitegevust korraldada ja anda huviharidust distantsilt või välitegevuste kaudu kuni 1. juuni 2020;

• Järva valla eakate päevakeskuste tegevus, st töö ja tegevused klientidega läbi viia välitingimustes.

18. maist 2020 kuni 1. juuni 2020 on suletud külastajatele:

• Aravete Hooldekeskus, Ahula Sotsiaalne Varjupaik ja Koeru Perekodu.

• Järva valla peetavad avalikud saunad isikutele, kellel puudub kodus võimalus hügieenitoiminguteks (pesemisvõimalus), korraldab Järva Vallavalitsuse sotsiaalosakond vajaliku teenuse osutamise.

Esmaspäeval, 18. mail avab Järva Vallaraamatukogu taas uksed. Kõik valla raamatukogud on avatud.

Alates 19. mai 2020 on Järva Vallavalitsuse hallatavates üldhariduskoolides ja Koeru Muusikakoolis kuni õppeaasta 2019/2020 õppeperioodi lõpuni keelatud ekskursioonide korraldamine; soovitus on jätta ära õpilaste välisvõistlustel osalemine.

Muud teated

• Siseruumide koristamine ja desinfitseerimine vastavalt Terviseameti soovitustele www.twrviseamet.ee/et/COVID-19-trukised

• Nõude 2+2 täitmine: üheskoos tohib liikuda kuni kaks inimest ning teistega tuleb hoida vähemalt kahemeetrist vahemaad, siseruumides tuleb tagada desinfitseerimisvahendite olemasolu;

• Ühes rühmas (treeninguteks, huvitegevusteks) võib olla kuni 10 inimest (sh õpetaja, treener jm personal).

• Kaitsemaskide ja muude isikukaitsevahendite kandmine on soovituslik.

• Eriolukorras Vabariigi Valitsuse poolt rakendatavad meetmed leiad siit: https://www.valitsus.ee/et/eriolukord-eestis#meetmed