Koeru Keskkool sai lõpuks endale juhi

Alates 2. aprillist täidab Koeru keskkooli direktori kohuseid Jaan Kabin.

„Mulle sellised väljakutsed sobivad. Ma ei ole üksi. See, et kool endale lõpuks juhi saaks, on paljude osapoolte huvi, valla ametnikud on väga toetavad, " ütles Jaan Kabin ettepanekut vastu võttes.

Ta õppis pärast põhikooli lõpetamist tisleriks ja ka töötas sel erialal, kuid on läbinud ka kehakultuuri õpetaja diplomiõppe, sotsiaaltöö bakalauruseõppekava ja sotsiaaltöö magistriõppe Tallinna ülikoolis. Kabin on juhtinud nii väikest maakooli (Vägeva eriinternaatkooli) kui ka viis aastat suurt, 900 õpilasega linnakooli, Tartu Raatuse gümnaasiumi, kus töötas sadakond õpetajat. Lisaks on ta töötanud ka lühemat aega Adavere põhikoolis ning Tartu kutsehariduskeskuses. „Viimases töökohas Viljandi kutseõppekeskuses on kõik tööd planeeritud nii, et minu koolist eemalolek ei halvaks olemasolevaid projekte," ütles Kabin.

Kabin teadis öelda, et koolijuhi ametil on kaks tasandit: olmeline ja inimsuhete tasand. Esimene oleneb eelarvest, mis on Järva vallas selleks aastaks juba vastu võetud, kuid õpetamisprotsess ja suhted sellest ei sõltu. „Esmalt tuleb selgeks teha kooli traditsioonid ja küsida õpetajate käest, millised on nende ootused. Laias laastus on Koeru kool heas seisus nii õpitulemuste kui ka olme poole pealt," ütles ta. „Tahaks anda parima, et õpetajad tunneksid end turvaliselt ja saaksid omakorda endast anda parima."

Õpilastele soovis ta, et nad oleksid ikka uudishimulikud ja avastaksid maailma ja loodust enda ümber positiivses mõttes. „Loodan, et õpilasomavalitsus näeb maailma laiemalt. Ärksad noored on alati toredad olnud. Juuksed on mul küll hallid, aga südames mõistan ma noori väga hästi," lausus ta.