Kahhelseinad ja tumeroheline värv said ajalooks

30. augustil lõigati läbi lint Imavere põhikooli teisele korrusele viiva trepi ees ja kuulutati lõppenuks koolihoone renoveerimise II etapp.

Ehitustöid alustati 3. mail ja tekitati koolis tõeline tohuvapohu: algklassid pääsesid kooli rahvamaja kaudu, kõik ülejäänud pidi tegema tiiru ümber maja, et sööklasse ja võimlasse pääseda. „Sööklasse oleks mul tulnud astuda vaid paar sammu, aga ikka tuli ringi minna, sest Evald (OÜ Norete Grupp projektijuht Evald Schmidt – toim) otse ei lubanud," rääkis koolijuht Tiina Lohur. „Kiired poisid – kõik sai valmis juba juuli lõpuks, kuigi ametlikult pidid tööd lõppema augusti keskpaigas."

Üheskoos uudistati maja. Heledad värvitoonid, klassidel klaasidega uksed. „Vasakut kätt jääb huvituba, paremat kätt arvutiklass," juhtis Lohur ekskursiooni. „Varem oli siin pikapäevarühm. All on meil küll innovatsiooniklass, aga õpetajad ütlesid, et ühes koolis peab olema ka statsionaarne arvutiklass."

Väikeklassi ja sotsiaalpedagoogi ühendab uks. Nende kõrval on veel õppealajuhataja mööblita kabinet, siis tuba õpetajatele ja direktorile.

Iga õpetaja sai oma kapi, omanikku reedab näopilt, muidugi naljakas. On ka taaskasutust – loodusainete õpetaja tagaruumist leitud vanad kapid värviti üle ja sahtlid said uued, rõõmsad nupud. Seintele tulevad värvilised stendid.

Direktor seisab enamuse päevast oma tõstetava laua taga püsti – talle meeldib nii rohkem. Sellise laua saab ka õppealajuhata.

„Seda klassi kutsuti vannitoaks, sest selle seinad olid üleni kaetud valgete kahhelplaatidega. Ruum oli jagatud vaheseinaga," tutvustas Lohur järgmist ruumi, millest saab füüsika-matemaatika klass ja kuhu on ka tellitud uus mööbel.

Edasi viis teekond jälle esimesele korrusele, kus uudistati loodusainete klasside sisustust, mille tootis spetsiaalselt nende ruumide tarbeks hanke võitnud Läti firma Mebeles.

Hanke- ja kinnisvara peaspetsialist Meelis Kivi ütles, et ehitustööd maksid 181 343,39 eurot. Renoveeriti teise korruse ruumid ja trepikoda, uuendati valgustus ja nõrkvool, paigaldati ventilatsioon. „Algklasside osa ventilatsioonitööde tarvis korraldasime eraldi hanke. Ehitab Viljandi Õhumeister OÜ, tööde maksumus 47 760 eurot," lisas Kivi.

Tiina Lohur täpsustas, et augusti algul alanud tööd koridorides ja klassides on lõppenud. Septembri lõpul saabub ventilatsiooniagregaat, mis tõenäoliselt õnnestub paigaldada siseruumi, kuigi kaaluti ka selle paigaldamist katusele. „Seejärel peaks meie kooli kõigi korpuste I ja II korrusel olema tagatud korralik õhuliikumine," ütles Lohur.

Mööbel osteti COVID-i rahast, sellele kulus veidi üle 20 000 euro. Loodusklassi lauad-toolid ostis kool oma eelarvest.

Õpilasi on Imavere põhikoolis sel sügisel 88, kevadel oli neid 84.