Järva vallas käesoleval aastal tehtud tänavavalgustuse elektritöödest

17.09.19

Vastavalt Järva Vallavalitsuse poolt kinnitatud Järva valla tänavavalgustuse 2019.a. investeeringukavale teostasime Imavere külas Saarekuusiku tee tänavavalgustuse pikenduse. See uue tänavavalgustuse liini ehitus jäi möödunud aastal Järva Vallavalitsusel rahaliste vahendite vähesuse tõttu välja ehitamata. Projekt oli juba varem tellitud koos I etapi Tuikeni tee TV projektiga.

Saarekuusiku tänava uue tänavavalgustuse ehitustööd lõppesid 11.09.2019. a ja töid teostas hanke võitnud Paide EG OÜ. Tööde käigus rajati tänavavalgustuse uut kaabelliini ca 300 m ja püstitati 8 uut metallmasti koos uute kaasaegsete LED valgustitega. Uue tänavavalgustuse ehitustööd läksid maksma 11 986,04 EUR.

Nimetatud investeeringuga lahendasime Imavere külas Saarekuusiku tee elanike kauaaegse mure. Selle kandi inimeste põhiline jalgtee tööle ja lastel kooli minekuks sai kaasaegse valgustuse.

Käesoleval sügisel augusti ja septembri kuus seoses pimeda aja saabumisega ja uue kooliaasta algusega viisime läbi Järva Vallavalitsusele kuuluvate tänavavalgustuse liinide põhjaliku kontrolli ja Koeru piirkonna tänavavalgustuse lülituspunktides hämarlülitite kontrollreguleerimise. Likvideerisime kontrolli käigus ilmnenud rikked ja vahetasime mittepõlevad ning vilkuvad elektripirnid ja katkised armatuurid postide otsas. Seda tööd teostasid piirkonniti meie töövõtjad elektrifirmad AS Järva Haldus, Paide EG OÜ, Särts OÜ ja Eltoreks OÜ. Plaanime seda tööd ka edaspidi perioodiliselt teostada, kuna Järva Vallavalitsusele kuuluvad tänavavalgustuse liinid ja lülimisseadmed koos elektrikilpidega on enamjaolt vanad ja suuresti juba amortiseerunud ning nõuavad seetõttu nende töös hoidmiseks suuremat ja tihedamat hooldamist.

Valdor Malva

elektrispetsialist