Järva valla noorsootöötajate väljasõit Lüganuse valda

Järva valla noorsootöötajate väljasõit Lüganuse valda toimus 13.09.2019. Meid võttis vastu Gerri Alamets, kes on Maidla Noortekeskuse noorsootöötaja. Gerri tutvustas enda piirkonnas noorsootöö tegemise võimalusi ja viis meid samuti Erra noortetoaga tutvuma.

Järva valla noorsootöötajas tekitas Erra noortetoas elevust raadionurk, kus oli noortesaate tegemiseks kõik võimalik vaja minev tehnika. Erra noortetoa noorsootöötaja rääkis sellest, kuidas noored tulid ise sellele ideele, et noortetoas võiks olla raadio tegemise võimalus ja noored kirjutasid projekti „Nopi Üles", kus on võimalik saada noortel enda tegevuste elluviimiseks kuni 1800 eurot.

Erra noortetoa juhendaja rääkis kui oluline on noori kaasata ja neid kuulata. Lisaks toimub neil kokandusring nii, et ei ole eraldi juhendajat palgatud vaid vanemad õpetavad nooremaid ja noortele pidi selline vastastikune toimetamine väga meeldima. Erra noortetoa juhendaja andis põhjaliku ülevaate nende piirkonna noortest ja tegemistest, mida oli huvitav kuulata.

Peale Erra noortetoaga tutvumist ootas Järva valla noorsootöötajaid meeskonnatöö sportlik osa, milleks oli kanuumatk, kus jagati meid kolmestesse gruppidesse ja kahe kanuuga sai kokku 7km retk ette võetud Aidu karjääris. Meie ekskursiooni juhiks Aidu karjääri kanuumatkal oli endine Maidla vallavanem Hardi Murula, kes rääkis lisaks instrueerimisele ka Aidu karjääri ajaloost ja tuleviku plaanidest. Olles ise samuti kanuus, siis nägin kuidas tegelikult oli sellist tegevust vaja, sest omavahel said arutletud vabas vormis erinevatel teemadel ja ka töö mured said üksteisega jagatud. Ma nägin seda, kuidas inimesed nautisid üksteise seltskonda ja tundsid end hetkes. Kui meie meespere Tiit ja Gordon olid muidu vaiksemad olnud, siis kanuusõidu ajal suutsid ka nemad end vabaks lasta ja ühisest koosviibimisest rõõmu tunda.

Peale kahe tunnist sportliku tegevust, kostitas Aidu Veespordikeskus meid saunas käimise võimalusega. Lisaks saunale oli võimalik kümmelda kümblustünnis ja käia Aidu karjääris ujumas, mida ka mõningad meist tegid.

Peale seda aga ootas Gerri meid juba Maidla Noortekeskuses, kus ta oli meile valmis seadnud kohvilaua koos väikse einega. Gerri rääkis suure elevusega rahvusvahelisest noorsootööst ja selgitas kui suure väärtuse see annab noorsootöö valdkonnale. Tema juures on käinud üle 11 vabatahtliku, kellest igaühest on jäänud meeldiv mälestus ning mingisugune lisaväärtus noortekeskusele, nt. üks vabatahtlik on joonistanud noorteka seinale suure seinamaalingu ja teine vabatahtlik tekitas noortekeskusesse mini raamatukogu. Gerri andis ka nõu, kuidas alustada rahvusvaheliste projektide kirjutamist ja mis oleks esimesed vajalikud tegevused selleks, et projekt oleks edukas. Gerri ise on kirjutanud palju erinevaid projekte MTÜ Maidla Noored alt. Gerriga tuli juttu ka suurest töömahust ja rohketest ületundidest aga selle peale vastas, et tema teeb enda tööd südamega ja tunde ei loe enam ammu, sest tähtis on tulemus, mida soovime saavutada.

Gerrist pakatas meeletu energia, mis kohati tegi isegi kadedaks aga usun, et tema noored on tänulikud talle just selle eest, kes ta on.

Vahepeal leidsime aga meie põneva mängu, mida me kõik mängisime ja südamest naersime, sest hetkeks olime me unustanud, et oleme täiskasvanud ning tundsime end ise nagu noored.

Kokkuvõtteks olenemata sellest, et päev oli väga pikk, jäid noorsootöötajad vägagi rahule. Põnevusega oodatakse juba uusi põnevaid tegevusi.

Triin Konrad

noorsootöö spetsialist