Rahvamatk viib üle raba Tammsaare sünnikoju ja lõpeb kirjanduslikus oaasis

29. jaanuaril on põhjust Järva valda Järva-Madisele tulla juba kell kella 9.30-st, kui Järva-Madise Wallamaja juures avatakse taluturg. Hea ja parema ostmiseks palume kaasa võtta sularaha.

Kell 11 antakse Järva-Madiselt kirjaniku ausamba juurest start juba 42. A. H. Tammsaare rahvamatkale, mis lõpeb kirjaniku sünnikodus Tammsaare-Põhja talus. Rada kulgeb nii üle Kodru raba (4,5 km) kui ka mööda maanteed Järva-Madiselt Vargamäele (6 km).

Matka sihtpunktis Vargamäel ootab ikka kuum supp, tee ja saiake, selleks palume kaasa võtta täpse raha ehk kolm eurot.

Matka eest sel aastal osalustasu maksma ei pea. Et matkarajale pääseda, tuleb end aga eelnevalt registreerida. Info  registreerimise kohta on leitav Järva valla kodulehelt (link) ja lehel kirjanduspidu.ee. Korraldajad paluvad end kirja panna enne 28. jaanuari, et selguks osalejate arv ning kõigile soovijatele jaguks suppi. Kõigi registreerinute vahel loosime välja auhindu.

Usinamad matkajad saavad jätkata matka Albu rahvamajja. Sinna ja matka alguspunkti viivad bussid. Transport toimub vastavalt nõudlusele, bussis tuleb maskid ette panna.
Rahvamajas on samal päeval kell 12–23 avatud „Kirjanduslik oaas" eesti kirjanduse ja muusikaga, seda juhib kirjanik Jan Kaus ja juba kell 14 astuvad üles Jaagup Kreem, Tiit Kikas ja Taavi Langi Juhan Viidingu luule ja laulude kavaga „Eluaeg olen tahtnud õue".

See on nagu suur raamatupood, kus müüvad oma raamatuid kirjastajad, kirjanikud jne, samuti saab osa meelelahutuslikust programmist, mille keskmes on eestikeelne looming nii sõnalises kui ka muusikalises võtmes.

Võimalus on kohtuda ka lastekirjanikega ning ise vabal laval üles astuda. Juba on end kirja pannud noorteansamblid ja Albu kooli õpilased loevad A. H. Tammsaare tekste.

Kuula reklaami: Tammsaare matk, Taluturg ja Kirjanduslik oaas