Pime aeg sai veidi valgemaks

Pühapäeval kell 16 oli Järva vallas advenditulede süütamise aeg: need süttisid üheaegselt nii Imaveres, Koigis, Koerus kui ka Järva-Jaanis.

 

Järva-Jaanis koguneti traditsioonilisse paika kiriku juures pargis, et üheskoos süüdata esimene advendituli ja seda jagada. Päkapikkude kombel vihtusid tantsida ja laule laulda mudilased Järva-Jaani lasteaiast Jaanilill (pildil). „Kes jonnib, ei saa kommi," laulsid nad.

Vallavanema Toomas Tammik soovitas tempo jõulude eel korraks maha võtta ning pühendada aega endale ja oma perele. „Võtke hetk, et minna näiteks loodusesse. Järva vallas jagub neid paiku, mida külastada," ütles ta.

Tammik soovis kõigile, et kodusid täidaks jõuluajal küünlavalgus ja jõulusära, piparkoogilõhn ja lähedaste inimeste naer.

Järva-Jaani koguduse õpetaja Katrin-Helena Melder tuletas meelde, et kaks viimast aastat on olnud meie rahvale proovile panemise ja katsumuste aastad. Oleme pidanud toime tulema mitmete piirangutega, oleme pidanud oma elu ümber hindama ja korrektuure tegema. Nii mõnedki uksed, ka mõne inimese südameuksed, on jäänud suletuks. „Kõige selle keskel on olnud siiski hea kogeda, et midagi on ka kindlat ja püsivat. Selleks on ka advendi- ja pühadeaeg. 1. advendiga oleme alustanud uut kirikuaastat," rääkis ta. „Advendiaja sõnum on samuti kindel – me soovime, et valgus võidaks pimeduse. Olgem siis jagajad, mitte ainult saajad."

 

Enne, kui asuti kõigile soovijatele advendituld jagama, kutsus Silva Kärner veel kõiki Vanatehnika varjupaiga välialale valguskaunistusi uudistama.

Tuled ei süttinud sedapuhku aga mitte Järva-Jaani kuusepuul, sest see istutati alles kevadel ja peab veel paar aastat sirguma. Seepärast kaunistavad tuled samas pargis ühe kastani võra.