Järva valla 45. A.H.Tammsaare nimelise kirjanduspreemia nominendid selguvad lugejate ja hindajate koostöös

 

Selleaastane Järva valla A.H.Tammsaare nimelise kirjanduspreemia žürii on kinnitatud. 11-liikmelises žüriis teevad kaasa:

Annela Ojaste, Koigi põhikooli direktor;

Kaja Leidtorp, Järva Vallaraamatukogu Ahula ja Albu raamatukoguhoidja;

Ene Lõõnik, Järva Vallaraamatukogu Aravete raamatukoguhoidja;

Karmen Velitschinsky, Järva Vallaraamatukogu direktor;

Kadri Liblik, Koigi põhikooli eesti keele õpetaja;

Reelika Räim, SA A. H. Tammsaare Muuseum Vargamäel juhataja;

Terje Kuusmann, Järva Vallaraamatukogu Peetri raamatukoguhoidja;

Igor Kotjuh, Koigi põhikooli eesti keele õpetaja;

Allika Jüris, Järva Vallaraamatukogu Imavere raamatukoguhoidja;

Arnika Tegelmann, avalike suhete peaspetsialist;

Kadri Kaarlep, Albu põhikooli eesti keele õpetaja.

Preemia eesmärk on tunnustada Eesti kirjanikku, kirjandusteadlast või -kriitikut kalendriaasta jooksul trükis ilmunud romaani, proosa-, luule-, draama-, publitsistikaalase, kirjanduskriitilise või kirjandusteadusliku Eesti eluolu kajastava teose eest.

Järva Vallaraamatukogu direktor Karmen  Velitschinsky andis teada, et 2022. aasta jaanuar lõpeb Järva vallas järjekordse suursündmusega: 24.–30. jaanuarini toimub siin Eesti kirjanduse pidunädal, mis tipneb 30. jaanuaril A.H. Tammsaare muuseumis Vargamäel pidunädala lõpugalal Järva valla kirjanduspreemia üleandmisega.

Esmalt saavad aga inimesed üle kogu Eesti 1.–10. detsembrini anda teada oma lemmikust 2021. aastal ilmunud Eesti autorite teoste seas.

Allkirjastatud ettepanek preemia määramiseks tuleb esitada e-kirja teel aadressil jarva.vallaraamatukogu@jarva.ee või viia Järva valla raamatukogudesse ning see peab sisaldama: andmeid kirjaniku ja tema teose kohta; põhjendust, miks kirjanik ja tema teos on ettepaneku tegija hinnangul preemia vääriline, ja ettepaneku esitaja andmeid.

Laekunud ettepanekute hulgast valib žürii kuni kümme teost, millest omakorda žürii valib välja võitja.

Järva valla 44. A.H.Tammsaare nimelise kirjanduspreemia võitis Kristiina Ehin oma üheksanda luulekoguga „Janu on kõikidel üks".