Koeru istutati elukestva õppe puu

Eesti Täiskasvanute Koolitajate Assotsiatsioonil Andras täitub tänavu kolmekümnes tegutsemisaasta. Aastate jooksul on Andras ühendanud täiskasvanute koolitajaid ning tegelenud elukestva õppe väärtustamise ja edendamisega.

Andrase 20. juubelil 2011. aastal istutati Tallinnas Viru värava mäele must mänd (Pinus nigra) – elukestva õppe puu, mis kasvab seal kenasti tänaseni.

Andras jätkab puu istutamise kommet – 30. sünnipäeval istutavad Andrase liikmed, võrgustikud ja koostööpartnerid üle Eesti kõigis maakondades oma elukestva õppe puu, tähistamaks õppimist kogu elukaare vältel kui meie kestvuse hoidjat.

Täna, 13. oktoobril istutati Koeru, Koeru Haridus- ja Kultuuriseltsi ühe asutaja Liidia Laidineni mälestuspingi juurde tamm.

Puu juurest on vaade kolmele olulisele elukestva õppega seotud ja Koeru kogukonna erinevaid põlvkondi ühendavale asutusele: Koeru keskkoolile, Koeru lasteaiale Päikeseratas ja Koeru kultuurimajale.

Puu istutasid Koeru keskkooli õpetajad Kerle Põldver, Keio Kustavus, Helina Välb, hoolekogu esindaja Maret Kool, lasteaia Päikeseratas õpetajad Sigrid Saar, Maarja Mänd ja Elin Lõoke.