Järva valla sportlased osalesid Suvebiathloni Eesti meistrivõistlustel

11. ja 12. septembril 2021 peeti Otepääl Eesti meistrivõistlusi suvebiathlonis - alal kus suuskade asemel sõidetakse rullsuuskadega. Kõik muu käib samamoodi nagu laskesuusatamises.

Sprindis (7,5 km, tiirud  1x lamades ja 1x püsti) võttis Mehis Udam M19 klassis 32 sekundiga võidu Mark Markos Kehva ees (mõlemad 2 trahvi), kolmas koht kaotas juba poolteist minutit.

Maanus Udam tegi enda kohta suurepärase laskmise ja saavutas M17 vanuseklassis 5. koha (15 võistlejat, trahve 2+1. Maanus sõidab esimest hooaega püss seljas, aeglaste rullidega ja ka oluliselt pikemaid distantse kui M15 klassis. Samuti tuleb nüüd lasta ka püsti). Suusatamises sai ta  seejuures korraliku "kangi".

Ilmar Udami laskmine oli peale pikka suve jälle võisteldes väga rabe, trahve tuli 3+3 aga päästis konkurentidest parem suusakiirus. Tasuks M40 klassis 2. koht.

Ühisstardi sõidus tuli läbida 10 km ja neli tiiru (L,L,P,P), iga möödalasu eest trahviring. Ühisstardis on laskmise osakaal suurem kui sprindis. Laskmise teeb keerulisemaks see, et tiiru tullakse koos konkurentidega. Näiteks Tuuli Tomingas sai 10 trahvi!

Meesteklassi esimene tiir oli nagu pooleminutiline ilutulestiku ragin ja hetkega olid kõik läinud. Võimas vaatepilt! Paljud pealtvaatajad ütlesid, et külmavärinad tulid peale!

Mehis Udamil õnnestus vihma tõttu libedal rajal peale esimest tiiru, kus kõik peamised M19 klassi favoriidid said 2 trahvi, kukkuda ja püssi küljest kassetid ära kaotada. Varustuse kokkukorjamiseks ja teise, väga pahasti kukkunud konkurendi abistamiseks kulus üle minuti. Tuli alustada konkurentide tagaajamist. Laskmine sujus ühisstardi kohta enam-vähem (2+0+2+1) ja viimasele ringile minnes olid konkurendid kohe ees. Mehisel õnnestus oma suusakiirus maksma panna ja nii tuli ka seekord - verise põlve ja küünarnukiga - siiski võit! Peamisel konkurendil, Mark Markos Kehval oli sihik pealelaskmisel kinni kiilunud ja tema laskmine ebaõnnestus (15 trahvi ja 5. koht).

Maanus Udam tegi M17 klassis südika sõidu ja näitas, et eilne "kang" oli juhuslik nähtus. Laskmine aga hästi ei läinud (2+2+4+4) ja tasuks 6. koht (15 osalejat).

Ilmar Udam  oli M40 klassis jälle teine (2+2+2+1).

Tulemused: