Haigekassa pakub ettevõtjatele võimalust küsida töötajate vaktsineerituse protsenti

Haigekassa pakub rohkem kui 30 töötajaga ettevõtetele võimalust küsida COVID-19 vaktsiiniga hõlmatud töötajate protsenti. Samuti on võimalik jätkuvalt kutsuda vaktsineerijad ettevõttesse kohapeale.

Haigekassa juhatuse liige Maivi Parv ütles, et andmeid antakse välja protsendina ning ühegi konkreetse töötaja andmeid ei edastata. „Hõlmatuse protsent on tööandjale oluline info, selle põhjal saab ta teha näiteks otsuse, kas kutsuda vaktsineerija ettevõttesse kohale vaktsineerima, sest pakume endiselt ettevõtetele sellist võimalust. Töökohas vaktsineerimine on töötajatele paindlik võimalus kaitsta vaktsineerimise läbi nii enda, oma lähedaste kui kolleegide tervist," rääkis Parv.

Andmete küsimuseks tuleb saata e-kiri aadressile vaktsineerimine@haigekassa.ee ning kirjutada teemareale „Selgitustaotlus". Haigekassa saab edastada hõlmatuse protsendi sõltuvalt vaktsineerituse tasemest ehk ettevõte saab vastuse, et tema töötajad on kas vaktsineeritud alla 50%, vahemikus 50-90% kindla protsendina või üle 90%.

Ettevõtted, kes soovivad enda ruumidesse vaktsineerijat kutsuda, saavad ühendust võtta aadressil vaktsineerimine@haigekassa.ee ja oma soovist märku anda.

Haigekassa Järvamaa vaktsineerimiskoordinaator Maire Raidvere andis teada, et Järvamaa ületas tänase seisuga 68% piiri elanikkonna vähemalt ühe vaktsiinidoosiga hõlmatusel. Ta märkis, et Järvamaa suurim probleem hetkel on 19–49-aastaste vanusegrupp, kus hõlmatus on vaid 50% ringis.