Kriisikomisjon tuli erakorraliselt kokku

Seoses koroona juhtumitega Aravete keskkoolis kogunes täna, 10. septembri hommikul erakorraliselt Järva valla kriisikomisjon, et arutata tekkinud olukorda.

Kriisikomisjoni esimees Arto Saar andis teada, et täna hommikul lisandus Järva valda kaks nakatunut: üks oli Aravete keskkooli 7. klassi õpilane ja teine täiskasvanu.

Aravete keskkooli direktor Annika Orula andis teada, et 7. klass on distantsõppel, sest 22 õpilasest kolm on koroonapositiivsed. Selle klassi õpilastest neli on vaktsineeritud, kuid ka neist üks andis positiivse testitulemuse. Praeguseks on positiivse testitulemuse andnud kolm õpilast.

„Esimesest positiivsest saime teada esmaspäeva õhtul. Teisipäeva hommikul, kui õpilased kooli tulid, saatsime kõik kooliõe juurde testima," selgitas Orula sündmuste käiku ja täpsustas, et nad järgisid koolidele saadetud juhiseid. „Kooliõde tegi kiirtesti, juures viibis ka perearst Ingrid Alt. Mõnel õpilasel oli kiirtesti tulemus positiivne. Pealelõunal ilmnes, et üks laps, keda teisipäeval koolis polnudki, on veel positiivne. Eile saime teada, et ka üks õpilane 12. klassist on andnud positiivse testitulemuse. Kuna 12. klass on tundides palju koos 11. klassiga, siis kutsusime sealt testima kõik mittevaktsineeritud õpilased: kolm testisid end eile, kaks tulevad täna. Osad on vaktsineeritud. On ka üks haigustunnustega 3. klassi õpilane, kes läheb end testima täna – tema kiirtest oli positiivne. Samuti oli positiivne ühe abiõpetaja kiirtest."

Perearst pidas samuti nõu Terviseametiga ja et klassis võib olla veel üsna mitu koroonapositiivset, otsustati üheskoos saata 7. klass kuni selle õppenädala lõpuni koduõppele. Ülejäänud koolipere jätkab tavapärast õppetööd. „Kes on terved, võivad esmaspäeval kooli tulla," lisas Orula. „Kes on haiged või kel ilmnevad haigustunnused, neil palume koju jääda. Päris mitmed õpilased on käinud haigustunnustega koolis, koolil on õigus nad koju saata."

Suurem vaktsineerimine pole koolis veel alanud, sest õppeaasta alles algas ja lapsevanematelt kogutakse alles andmeid. „Ei teagi, kust see viirus tuli. Kooliaasta alles algas," lisas Orula. „Saadan e-kooli kaudu lapsevanematele teate, et nad mistahes haigustunnuste ilmnedes hoiaksid lapsi kodus ja pöörduksid oma perearsti poole."

Õpetajad on Orula sõnul enamasti vaktsineeritud.

Et haridus- ja teadusministeeriumi eesmärk oli koolid võimalikult kaua lahti hoida, oli ka kriisikomisjon sama meelt, et kooli veel sulgema ei hakata, kuigi perearsti sõnul võib Aravetel   nakatunuid olla tunduvalt rohkem. Otsustati ära oodata testide tulemused.

Järgmine koosolek lepitakse eraldi kokku ja kui on täiendavat infot, siis annab Orula sellest komisjonile teada.

Seniks pandi südamele ka kõigile täiskasvanutele – kes on koroonapositiivsed või kel on haigusnähud – palun püsige kodus!

Tenfoot Medical OÜ vaktsineerib pühapäeval, 12. septembril:

Järva-Jaani kultuurmajas kell  10–12;

Aravete kultuurimaja kell 13–15;

Koeru kultuurimaja 16–18.

Lisainfo 5360 7109

Vaktsiinid: Pfizer, Moderna

Piirkonna inimesi, kes pole vaktsineeritud, teavitatakse sellest võimalusest SMS-i teel reedel.