Välisesinejad pääsevad taas Kukemurule

Kukemurul astub üles ka puhtal kujul Järva valla duo Elis & Öö Klubi ehk Kaido Kirikmäe ja Elis-Erika Maasi.

 

2013. aastal alguse saanud helifestival Kukemuru Ambient toimub sellel aastal juba üheksandat korda ning toob 18.–19. juunil Väinjärve ääres lavale viisteist artisti Eestist ja naabrite juurest. Festivali peaesineja on eksperimentaalmuusika helilooja Vladislav Delay Soomest.

Kukemuru Ambienti korraldaja Kaido Kirikmäe sõnul teatakse, et Kukemuru pakub alati kvaliteetseid ja põnevaid esinejaid ning festival ise on oma olemuselt nagu rattamatk tõusude ja langustega. „See on lihtsalt niivõrd teistmoodi kultuurisündmus, et seda pole keeruline ära tunda. Võib-olla maksab lojaalse publiku jaoks ka tõsiasi, et teatud tingimustes on Kukemuru olnud väga kompromissitu ja aus festival ja nii see ka jääb," kinnitas ta.

Sel korral oli kava koostamisel oluline aspekt anda kohalikul tasandil rohkem ruumi noorematele ja vähemtuntud esinejatele ning vältida artistide nimistus ka alternatiivmuusika maailmas pidevalt korduvaid nimesid.

Kirikmäe tõdes, et taas on festivalil võimalus tuua kohale mõni nimekas välisesineja, kelleks sel aastal on rahvusvahelise tuntusega eksperimentaalmuusik Vladislav Delay. „Ootan tema etteastet suure huviga, kuna tegemist on sellise helide loojaga, kes kunagi ei armasta oma muusikas nö paigale jääda ja on alati valmis pakkuma värskeid lahendusi," ütles Kirikmäe.

Sel aastal proovivad korraldajad tagasi minna kahepäevase festivali formaadi juurde. Muusikaga koos saab mõlemal päeval tiksuda kuni keskööni. Peale kesköö saabumist saab publik kuulata ööbiku laksutamist ja järvekalade lupsu löömist. Teise päeva hommikul alustatakse programmiga juba kell 10.

Olme kohapealt tõi Kirikmäe välja, et sel aastal ei heiduta festivalikülastajat ei tuul ega vihm, kuna festivaliplatsile kerkib korralik telk, kus on võimalik helisid nautida. „Samuti tõstsime taset toitlustuse valdkonnas – uue teenusepakkujana lisandub festivalile Vana-Võromaa Vegan kohvik," ütles ta ja lisas, et hea meelega näeks ta festivalialal rohkem kohalikke inimesi. Üritust toetavad Eesti Kultuurkapital ja Järva vald.

Kukemuru Ambient 2021 toimub 18.–19. juunil Järvamaal Järva vallas looduskauni Väinjärve ääres. Tänavune Kukemuru Ambient toob kahe päeva jooksul lavale esinejaid Soomest, Rootsist ja Eestist – 20HZ (SE), About: river (EE), Elis & Öö Klubi (EE), Jasperino (EE), Kaido Kirikmäe (EE), Kalli Talonpoika (EE), Keshob (EE), Liis Ring (EE), Noosa (FI), Robert Jürjendal (EE), Sorr (EE), Tont (EE), Vongoiva (EE), Valner Valme (EE).

Festivali peaesineja on rahvusvaheliselt tuntud eksperimentaalmuusika helilooja Vladislav Delay Soomest, kelle etteaste toimub koos artist AGF loodud visuaalidega. Vladislav Delay on Soome elektroonilise muusiku Sasu Ripatti kõige sagedamini kasutatav pseudonüüm. Ta on salvestanud ka Luomo, Sistoli, Uusitalo, Conoco ja Ripatti nime all, töötades sellistes stiilides nagu minimaalne techno, glitch ja house.