Järva valla elanikud saavad hääletada kaasava eelarve ideid

Sel aastal saab Järva vallas hääletada üheksa kaasava eelarve idee poolt. Kaasava eelarve summa on 40 000 eurot ja selle abil saab ellu viia vähemalt kaks enim hääli kogunud ideed.

Hääletada saab iga vähemalt 16-aastane Järva valla elanik ja ainult ühe endale meelepärase projekti poolt. Hääletada saad kas paberkandjalt (vt allpool) või elektroonselt VOLIS keskkonnas (lingi leiad Järva valla veebilehelt, Facebookist ja äpist) 20. juunini.

 

Idee nr 1: Imavere skatepark

Idee esitaja: Imavere Põhikool, maksumus 19 980 eurot

Skatepargist Imavere põhikooli läheduses on Imavere noored unistanud juba aastaid, sest siinkandis on väga vähe siledaid teid, kus sõita tõukeratta või rulaga. Betoonist skatepark on vastupidav ilmastikule ja kulumisele, „õigesti ehitatud" betoonpark kestab aastakümneid ja ei vaja regulaarset hooldust. Selle ettevõtmise teostumisel saavad Imavere noored ja avalik ruum olulist täiustust. See on asi, mida on soovinud noored ise.

 

Idee nr 2: Käsukonna kogukonna madalseiklusrada

Idee esitaja: Svea Randalainen, maksumus 19 980,70 eurot

Väikse Käsukonna kogukonna idee on rajada Käsukonna parki lastele mõnus ajaveetmise koht, mille kõrval on ka jalg- ja võrkpalliväljak. Tänases nutimaailmas tahame pakkuda lastele ja noortele võimalust vahelduseks vabas õhus liikuda ja kehalist tegevust, sest liikumine on kasvava lapse väga tähtis elu osa. Rada koosneb erinevatest kiikudest ja köites, mis kohe kindlasti parandab nii lapse kehalist arengut kui ka tasakaalu. Raja juurde kuulub ka laste lemmik – laskumine.

 

Idee nr 3: Laste ja noorte tegevusvõimaluste laiendamine Järva-Jaani alevi õuealal

Idee esitaja: Järva-Jaani Kogukond MTÜ, maksumus 23 182,80 eurot

Järva-Jaani inimesed (sh lastega pered) väärtustavad piirkonda hinnatud elukeskkonnana, aktiivset liikumist, laste ning noorte kehalise võimekuse arendamist ja vaba aja veetmise võimalusi. Soovitakse rajada Kase tn olemasoleva mänguväljaku juurde uued ronilad ja mängulinnaku erinevas vanuses lastele, mis on turvalised, põnevad ja väljakutseid pakkuvad, füüsilist võimekust arendavad ja sobituvad kujunduslikult sellel maa-alale.

 

Idee nr 4: Välijõusaal Koigi küla võimla juurde

Idee esitaja: Kerli Üprus, maksumus 6 798 eurot

Idee on rajada Koigi võimla juurde väike välijõusaal, paigaldada välitrenažöörid. See oleks tore täiendus juba olemasolevate laste ronimispuude juurde. Terve pere saaks koos treenida-harjutada.

Õuetrenažöörid on kättesaadavad kõigile soovijatele ja iga ilmaga.

 

Idee nr 5: Vao küla välijõusaal

Idee esitaja: Andres Pajula, maksumus 9 049 eurot

Vao küla noored on tulnud välja ideega, et külas võiks asuda välijõusaal. Tervisesportlased, kes kasutavad Koeru-Vao kergliiklusteed jooksmiseks, kõndimiseks või rattasõiduks saavad siis treenida ka välijõusaali trenažööridel. Välijõusaal on kogu perele võimalus veeta aktiivselt kvaliteetaega, treenida tasuta vabas õhus ning aidata nii kaasa keha tervise ja vaimu erksuse arendamisele.

 

Idee nr 6: laululava Öötla mõisa parki

Idee esitaja: Külli Majori, maksumus 19 848 eurot

Öötla mõisa park kuulub Öötla ja Vodja küla elanikest moodustunud Viru Küla Seltsile. Seltsi eesmärk on külaelanike vaba aja veetmise korraldamine.  Viimastel aastatel on piirkonda elama asunud märkimisväärne arv noori inimesi, kellel on soov seltsiga koostööd teha ja kohalikku elu edendada. 

Kaasava eelarve abil rajatakse Öötla mõisa parki 5,4 meetri laiune laululava, mis on avalikuks kasutamiseks kõigile piirkonna elanikele, kes peavad mõisa pargis kokkutulekuid, sünnipäevi ja korraldavad muid üritusi. Plaanis on korraldada suvel vabaõhukontserte, kutsuda külla rahvateatrid jne. Laululava edaspidised hoolduskulud kannab külaselts.

 

Idee nr 7: Aravete kaasaegne mänguväljak

Idee esitaja: Kalvi Kirspuu, maksumus 10 342,80 eurot

Selleks, et hoida noori peresid meie vallas, pakkuda alternatiivi nutimaailmale ja mitte lasta lapsi nutisõltuvusse langeda, on üks väike kaasaegne mänguväljak Aravetele hädavajalik!

Mänguväljaku on nõus oma maale lubama mitu korteriühistut. Kui saame oma ideele valla toe, siis leiame koostöös korterühistutega planeeritavale väljakule kõige sobivama koha. Mänguväljaku alale on plaanis külvata esialgu spordimuru.

 

Idee nr 8: Koeru skatepargi laiendus ja korvpalliplatsi rajamine

Idee eesitaja: Kristjan Ilmjärv, maksumus 20 000 eurot

Koeru skatepargi laiendus ja korvpalliplatsi rajamine lahendab kogukonnas noorte kaks kitsaskohta:

1) Olemasolev skatepark on jäänud nii öelda ajale jalgu nii oma mõõtmete, kui ka elementide poolest ning ei rahulda kasutajate vajadusi. Huvi skatepargi kasutamise vastu on suur. See on põhiline 7–14-aastaste noorte ajaviide.

2) Teine kitsaskoht puudutab tänavakorvpalli mängimise võimaluse puudumist. Nii nooremad kui ka vanemad noored (14+ vanuses) sooviksid korvpalliplatsi rajamist just noortekeskuse ja skatepargi lähedusse. 

 

Idee nr 9: Kaasaegne laste mänguväljak Männi vkt keskusesse

Idee esitaja: Henri Jürlau, maksumus 20 771 eurot  

Esimese etapina rajada lastele mänguala, kvaliteetne ronila-linnak, mõned mänguelemendid ja turvaala puitäärisega. Männi keskuses elab palju lapsi (tuleb aina juurde) ja hetkel on nende kasutada vaid vana katkine liivakast.

Uut mänguväljakut saavad kasutada kõik ümbruskonna majade lapsed ja ka külalised väljaspoolt küla.

 

Paberkandjal hääletamine toimub Järva vallas asuvates raamatukogudes ja selleks on kaks võimalust:

1. lõika välja Järva Valla Lehest hääletussedel ja too see lähimasse raamatukogusse Järva vallas.

2. kui sul ei ole hääletussedelit, saad selle täita raamatukogus.

Paberkandjal hääletamisel paneb isik hääletussedeli ümbrikusse, millele märgitakse isiku nimi, isikukood, kuupäev ja kellaaeg. NB! Arvesse läheb kas siis elektrooniliselt või paberkandjal kõige viimasena antud hääl!

 

Kaasava eelarve hääletamiskohad asuvad:

Ahula raamatukogu – Suletud 8.-20. juuni

Albu raamatukogu – Albu küla, Albu rahvamaja hoone. HÄÄLETADA SAAB: esmaspäeval 14. juunil kell 10.00-14.00 ja neljapäeval 17. juunil 13.00-17.00

Ambla raamatukogu – Pikk 15, Ambla alevik. Suletud 1.-10. juuni

Aravete raamatukogu – Piibe mnt 21, Aravete alevik

Ervita raamatukogu – Ringtee 6, Ervita küla

Imavere raamatukogu – Kiigevere tee 5, Imavere küla

Järva-Jaani raamatukogu – Jaani 1, Järva-Jaani alev

Karinu raamatukogu – Järve tee 4, Karinu küla

Koeru raamatukogu – Paide tee 3, Koeru alevik

Koigi raamatukogu – Mõisavahe tee 10, Koigi küla

Käravete raamatukogu – Ambla tee 1, Käravete alevik. Suletud 1.-10. juuni

Käsukonna raamatukogu – Käsukonna tee 19, Käsukonna küla. Suletud 14.-20. juuni

Peetri raamatukogu – Kesktee 11, Peetri alevik

Päinurme raamatukogu – Päevakeskuse, Päinurme küla

Vao raamatukogu – Soo tee 3-3, Vao küla