Talguliste vahel läheb jagamisele 58 kilo kringlit

Järva valla piirkondade juhid andsid teada, et laupäeval ja pühapäeval korrastab Järva vallas nii oma korteriühistute ümbrust kui ka avalikku ruumi mitusada vallakodanikku.

Koeru piirkonnajuhi Alari Teppani sõnul on Vaol ametis kahe ja Koerus kolme korteriühistu rahvas, lisaks teevad koguduse liikmed heakorratöid Koeru kiriku ümbruses.

Koigi–Imavere piirkonnas on piirkonnajuhi Kaido Krause teada mõnel korteriühistul talgupäev juba tehtud. Laupäevasele talgupäevale pani end kirja kolm korteriühistut Koigist. KÜ Pärna 8 eestvedamisel riisutakse pargis lehti. „Kuigi Pärna 2 ja 6 majade rahvas on juba oma majaümbrused korrastanud, ootame kampa ka neid," ütles Krause.

Käsukonnas teeb kolm korteriühistut heakorratöid raamatukogu ümbruses, talgupäev toimub ka Taadikveres.

Imaveres on talgud pühapäeval – siis tehakse heakorratöid Tuljaku korterimajade vahelisel alal.

Albu–Ambla piirkonnajuht Kuldar Tammik ütles, et nende piirkonnas tuleb kõige rohke inimesi välja Maarjamõisas – 70. „Nad panid ise kuulutused üles ja nii see rahvas kogunes. Korda on nad lubanud teha kõik Maarjamõisa haljasalad," tunnustas Tammik.

Ahula Kuusevälja korteriühistust osaleb kümmekond inimest. Kaalepis teeb talgutööd 32 inimest kolmest korteriühistust. „Käravetel teeb oma maja ümbruse korda kümme inimest Oja tee 8 korteriühistust, ülejäänud külarahvas, kümmekond inimest koristab järve ümbrust," teadis öelda Tammik.

Järva-Jaani piirkonnajuht Veiko Kurim ütles, et siinkandis on talgud juba peetud, kuid üks seltskond töötab Esnas.

Vajadusel jagatakse talgulistele 250- ja 30-liitriseid prügikotte. Kui koristamise käigus tekkinud lehesodi ja pakendid on sorteeritud ning eraldi kottidesse pandud, aidatakse sorteeritutud sisuga kotid ka valla poolt ära viia.

Maastiku- ja heakorraspetsialist Merike Kont ütles, et tal on tellitud kokku 58 kilo kringlit, millega talgupäevadel keha kinnitada.

Jälgime ikka reegleid, oleme hajutatud ja jõudu tööle!