Esimest korda kooli mineva lapse toetus

Esimest korda kooli mineva lapse toetus on ühekordne sotsiaaltoetus lapse kooli minemisega seotud kulude osaliseks kompenseerimiseks.

Järva vallas on toetuse suuruseks 130 eurot.

Toetus määratakse tingimusel, et taotleja ja laps on rahvastikuregistri andmetel Järva valla elanikud, laps on asunud esimest korda õppima üldhariduskooli esimesse klassi ja ta on kantud õppurina Eesti Hariduse Infosüsteemi hiljemalt 10. septembriks. Kui vanem ei täida perekonnaseadusest tulenevaid kohustusi, makstakse kooli mineva lapse toetus lapse eestkostjale või lapse tegelikule hooldajale.

Toetuse saamiseks esitatakse Järva vallavalitsusele vormikohane kirjalik avaldus kolme kuu jooksul lapse õppima asumisest arvates, avaldus on kätte saadav Järva valla kodulehel SIIN.

Eelnimetatud tähtajast hilisemal avalduse esitamisel otsustab toetuse maksmise vallavalitsus.