Türi-Tamsalu Matkatee

Tel 5344 5996

Nelja aktiivse MTÜ esindajad asutasid 9.oktoobril 2012 MTÜ Türi-Tamsalu Matkatee. Loodud MTÜ eesmärgiks on endisele kitsarööpmelise raudteetammile matkaraja rajamine, hooldamine ja haldamine. MTÜ tegevust toetavad ka raudteetammi äärsed omavalitsused ja 26. märtsil 2013 kirjutati alla vastavale koostöölepingule.

Raudteetamm läbib 4 omavalitsust (Türi vald, Paide linn, Järva vald, ja Tapa vald). Raudteetamm on suures osas säilinud ja jalgsi või jalgrattaga läbitav.

Teekond raudteetammil on põnev ja tervislik. Marsruut on eriti sobilik Tallinnast lähtujale, kuna mõlemasse tee otsa saab sõita rongiga. Retk tammil on ideaalne võimalus kahepäevaseks sportlikuks puhkuseks looduses koos ajalooliste objektide külastamisega. Matkateel on kõik see olemas. Ööbima oodatakse kõiki puhkajaid Järva-Jaani Hostelisse ja pesta päevaväsimus tuletõrjeautost tehtud saunas. Uue päeva hommikul on võimalus tutvuda Järva-Jaani muuseumitega ja sõita Tamsalu poole, kust viib rong soovijad Tartu või Tallinna suunas tagasi.