Türi ja Koeru muusikakool moodustasid noorteorkestri

Teisipäeval, 23. jaanuaril kogunes esimesse proovi Türi Kultuurikeskusesse uus Järvamaa kollektiiv  – Türi-Koeru Noorteorkester, kus mängivad Türi ja Koeru muusikakoolide õpilased ja õpetajad. Mängijaid on kokku 43 ja orkestri dirigent on Türi Muusikakooli õpetaja ja orkester TÜRI dirigent Ants Oidekivi.

Orkestri koosseis on eriline, sest koos mängivad väga erinevad pillid alates keel- ja puhkpillidest  kuni akordioni ning rahvalike rütmipillideni välja. Repertuaaris on lähtuvalt koosseisust eelkõige rahvalikus stiilis lood.

Orkestrit ajendas looma ühine soov osaleda Euroopa Muusikakoolide Liidu XIII noorte muusikafestivalil, mis toimub 9. maist kuni 11. maini käesoleval aastal Hollandis, Friisimaal ja kannab nime „At the Watergate" https://www.atthewatergate.com/ .   Leeuwarden-Fryslan on Euroopa kultuuripealinn aastal 2018.  Festivalile oodatakse osalema 7000 muusikut 26-st Euroopa Muusikakoolide Liidu liikmesriigist, neist 6000 väljastpoolt Hollandit. Festivali avamine toimub 9. mail kell 19.30 ja lõpetamine 11. mai õhtul. Nii avamisel, kui ka lõpetamisel tulevad esitusele ühislood. Türi Muusikakooli direktori Silja Aaviku sõnul pannakse kontserdi kava  kokku nii, et orkestri palade vahel kõlavad ka väiksemate koosseisude (kvartetid, triod, duod jm) esitused.

Eestist osaleb kokku viis kollektiivi ligi 170-mängijaga: Jõhvi Muusikakooli Big Band, VHK Muusikakooli orkester „Võlukeeled", Liivimaa Noorteorkester, Pärnu Muusikakooli Sümfoniettorkester ja ansambel „Kirju" ning Türi-Koeru Noorteorkester. Igal kollektiivil tuleb anda kolm pooletunnist kontserti piirkonna erinevates paikades.

Koeru muusikakooli direktoril Kerli Sirilal oli hea meel, et Ants Oidekivi nad kampa kutsus, sest väikeses koolis napib võimalusi orkestris mängida. Sirila lausus, et proov oli tõhus, kestis paar tundi ja selgeks sai kolm lugu. Muusikakooli esindavad orkestris Laura-Liisa Toodre, Jane-Ly Laug, Merliin Arusalu, Melani Arusalu, Lisette Heil (viiul), Mirko Sirila (trompet), Hedi Aimsalu (flööt) ja Andri Jullinen (akordion).  „Kolm õpilast on Järva-Jaanist, üks Peetrist ja teised Koeru ümbruse küladest," täpsustas Sirila. Koos õpilastega musitseerivad ka puhkpilliõpetaja Teet Tihvan, viiuliõpetaja Ksenia Vaher ja Kerli Sirila. „Hollandisse tuleb kaasa ka meie klaverisaatja Maria Šnurova, sest esinemisvõimaluse saab ka meie viiuliansambel," lisas Sirila.

Aavik ütles, et enne festivalile sõitu on võimalus vahvat orkestrit esinemas näha/kuulda teisipäeval, 13. veebruaril kell 17 Paide Muusika- ja Teatrimaja kammersaalis toimuval Järvamaa muusikakoolide ühiskontserdil „EV 100" ja teisipäeval, 17. aprillil Koerus toimuval Koeru Muusikakooli 15. sünnipäeva üritusel.  „Juba on teada ka, et 1. oktoobril kell 18 toimub rahvusvahelise muusikapäeva raames  selle aasta teine Järvamaa muusikakoolide ühiskontsert – sel korral Türi Kultuurikeskuse suures saalis, mis on projekti „Igal lapsel oma pill" tänuüritus ja on samuti pühendatud  Eesti Vabariigi sünnipäevale," lisas ta. „Edaspidi loodame kaasata ka Paide Muusikakooli mängijaid ja moodustada Järvamaa Noorteorkestri."

Verivärske orkestri - Türi-Koeru noorteorkestri esimene proov, mis toimus 23. jaanuari õhtul Türil.

1. Akordionirühmas teeb kaasa ka Koeru muusikakoolis viiendat aastat seda pilli õppiv Andri Jullinen.

2. Mis selles noodis siis õieti kirjas on, uurivad Koeru muusikakooli direktor Kerli Sirila ja dirigent Ants Oidekivi.

3."Jooksupolka" õnnestub juba esimesel korral.

4. Viiulirühmas musitseerib koos õpilastega ka Koeru muusikakooli viiuliõpetaja Ksenia Vaher.

5. Flöödirühmas mängib Koeru õpilastest Hedi Aimsalu.

Pildid esimest proovist