Talihoolduse teostamine 2020. aastal Järva vallas

Vald on jagatud neljaks piirkonnaks: Albu–Ambla, Järva-Jaani–Kareda, Koeru ja Imarvere–Koigi, kus igapäevast tööd korraldavad piikonnajuhid.

Talihoolduse teostamisel kehtib põhimõte, et inimesed pääseksid liikuma. Teed, mida läbivad liinibussid hommikul ja mille ääres on bussipeatused, kooli ja lasteaia juurdepääsuteed, peavad olema lumest puhastatud pool tundi enne koolipäeva algust ja ühistranspordi graafikujärgsetel kellaaegadel. Järgmisena puhastatakse külade ja külade vahelised teed, seejärel külade ühendusteed ja erateed.

Talihoolde tööd teostatakse, kui koheva lumekihi keskmine paksus on 10 cm, sulalume, lörtsi või teel oleva lobjaka paksus 6 cm. Tööde teostaja peab seda olenevalt piirkonnast tegema 10–14 tunni (rasketes oludes 14–16 tunni) jooksul peale tuisu või lumesaju lõppemist, k.a nädalavahetused ja riiklikud pühad .

Raskete ilmaolude korral (katkematu lumesadu – vähemalt 10 cm lund viie tunni jooksul või lumesadu 5 cm nelja tunni jooksul koos tuulega puhanguti üle 8m/sek) peab töövõtja tagama tee läbitavuse sõiduautoga ja jalgsi kella 7.00–10.00-ni ja 15.00–20.00-ni, väljaspool neid kellaaegu on päevasel ajal erandkorras lubatud teede ajutine raskendatud läbitavus.

Kinnistu ligipääsuteedel toimub lumetõrje eratee pikkusest alates 50 m ning kellel on kehtiv jäätmehooldusleping talihoolduse perioodil (1. oktoobrist kuni 1. maini), v.a erandjuhud (vanurid, puudega inimesed). Erandjuhtudest palume sellest teavitada piirkonna juhtiKinnistule mineva tee omanik, kelle kinnistul on jäätmehooldusleping, kuid lumetõrjet pole teostatud, peaks samuti pöörduma piikonnajuhi poole.

Kinnistute omanikud, kelle kinnistule suunduv tee pole sirgjooneline, peavad tee ääred tähistama, vastasel korral on töövõtjal õigus kinnistule mineva tee lumetõrjest keelduda. Töövõtja pole vastutav erateel lumetõrjega tekitatud kahju eest juhul, kui eratee omanik pole õigeaegselt informeerinud traktoristi või märgistanud teeäärseid istikuid jne.

Valla asulate kortermajade esiste teede (v.a tänavad, mille ääres asuvad kortermajad) lumetõrje toimub korteriühistu või majaelanike tellimuse alusel.

Probleemide korral palume pöörduda oma piirkonnajuhi poole ajavahemikul kella 7.00–21.00. Tööde tehnilistes küsimustes ja kui vajate lisainformatsiooni, pöörduge palun teede spetsialisti Helle Salumi poole tel 5307 0303 või e-kirjaga aadressil helle.salum@jarva.ee

Teede omanikel märgistada puutokkidega teede ääred, eemaldada tee kohalt oksad, mis on madalamal kui neli meetrit.

Palume mitte peatada või muul viisil häirida lumetõrje teostamise ajal masinisti. Neile on kehtestatud tööde teostamiseks tehnilised ja ajalised tingimused, mida nad täidavad. Naudime lund ja hetki  seniks kuni lund on!