Karinul avati puhke- ja spordiplats

Arnika Tegelmann

Laupäeval, 25. augustil toimus Karinu külas pidulik puhke- ja spordiplatsi avamine ning kogukonna suvelõpupidu.

Puhke- ja spordiplatsi avamine sai teoks tänu Eesti Külaliikumise Kodukant toetusele. Avamisel kõnelesid EV 100 ühiskingituse Järvamaa koordinaator Juta Sakkis ja külavanem Aivar Murumaa.  Omatehtud luuletuse kandis ette külaseltsi juhatuse liige Margit Selge. Pidulikkust aitas luua kapell Tantsi Minu Pilli Järgi.

Päeva jooksul toimusid erinevad võistlused: rahvastepall, pesapall, koroona, mölkky, erinevad osavus- ja mõistatusmängud, orienteerumine koos viktoriiniga Karinu küla kohta.

Lastealal sai sõita poniga, lasta teha näomaalinguid, hüpata batuudil, sõita lasterongiga, tutvuda minizoos kodulindude ja küülikuga, mängida erinevaid mänge, meisterdada võileivatorti.

Peale degusteerimist ja hääletust valiti välja parim külamoos. Toimus küpsetiste oksjon.

Põnevust tekitas Päästeameti demo - avariisse sattunud autost inimeste päästmine.

Õhtul süüdati pargis lõke. Toimus 90ndate disco ning mängiti erinevaid seltskonna- ja osavusmänge.

Osalejaid oli 160 ringis.  Üritus oli tasuta. Avatud oli annetuskast Karinu Külamaja ürituste toetuseks.

Suur tänu kõikidele eraisikutest ürituse toetajatele ning Nordkalk AS ja Karinu PM OÜ-le.

Kohtumiseni järgmisel aastal kui toimub Karinu 500 tähistamine koos kooli vilistlaste kokkutulekuga!

Margit Selge luuletus:

Sport on popp, sport on popp, kuulamisest ees on kopp.

Tahaks vahel ise ka, kõrgusesse ronida.

Tahaks vahel hängida, vahel võrku mängida.

Mõtlesime kust saaks raha, appi tuli Eesti 100,

Kodukantki rõõmsasti, jagas pappi lahkesti.

Tahtsid vaid projekti saada,see jäi MTÜ-le seada.

Saime mõtted paberile,raha jaguski ka meile.

Tegemisel abi vaja, tehnikat ja rõõmuvada.

Appi tulid küla noored, üheskoos sai plats nii noobel.

Paika saadi köis ja lauad, püsti aeti lipuvarras

ja kui pintsli haaras Ants, saigi asi vinks ja vonks.

Nüüd meil ilus valge varras ,ülal lehvib lipp nii harras.

On ka võrk ja on ka korvid, ole mees ja ainult spordi!

Kapell

Kodukant esindajapoolne puhke- ja spordiplatsi avamine

Külavanema kõne

Margit Selge esitamas luuletust