Jüri Ellram pälvis teenetemärgi

Estonia kontserdimajas tunnustati laupäeva õhtul esmakordselt ajaloos Eesti Linnade ja Valdade Liidu 100. aastapäeva puhul teenetemärgiga inimesi panuse eest Eesti omavalitsussüsteemi arengusse.

Olulise panuse eest ELVLi arengusse omistati teenetemärk ka Järva Vallavolikogu esimehele, Jüri Ellramile.

Jüri Ellram on alates Eesti omavalitsussüsteemi taasloomisest olnud omavalitsusjuht.

Aastal 1990 valiti Jüri Imavere Küla RSN Täitevkomitee esimeheks ning kui  19.12.1991 nimetati Imavere Küla Täitevkomitee ümber Imavere Vallavalitsuseks, asus ta täitma Imavere vallavanemana kohustusi, mida tegi järjepidevalt kakskümmend kuus aastat. See on suur väljakutse ja vastutus koos meeskonnaga ehitada ülesse vald, arendada seda, pidada vastu nii tõusudele kui mõõnadele ning saavutada stabiilsus.

Jüri Ellrami saavutusteks on eelkõige neil aastatel tugeva tööstuspiirkonna loomisele kaasaitamine (Imavere Saeveski, Graanul Invest, Farm In Productions Imavere Kõrts).

Südamelähedane teema on ka haridusvõrgu olemasolu kindlustamine piirkonnas ning kaasaegse keskkonna tagamine nii alus- kui põhihariduses. 2020. aasta sügisel täitus Jüri Ellrami pikaajaline soov ja unistus, pandi nurgakivi üürimajale, selle teemaga on ta tegelenud ligi kakskümmend aastat, tõestamaks maal elamise võimalikkust ja vajalikkust.

Alates aastast 2017, peale omavalitsute ühinemist, on Jüri Ellram Järva Vallavolikogu esimees. Lisaks kohalikule tasandile on Jüri Ellram aktiivselt kaasa löönud maakondlikul tasandil. Ta on kuulunud alates 1995, mil loodi Järvavamaa Omavalitsuste Liit, selle organisatsiooni juhtorganitesse, olnud ka esimees. Lisaks on ta pikki aastaid kuulunud teiste maakondlike organisatsiooni juhtorganitesse (AS Järvamaa Haigla, Järvamaa Ühistranspordikeskus, Järvamaa Spordiliit jne).

Üleriigiliselt on Jüri Ellram kuulunud Eesti Omavalitsusliitude Ühenduse ning Eesti Maaomavalitsuste Liidu juhtorganitesse.

Jüri Ellrami hobideks on  sport ja tegelemine  mesindusega. Lisaks on ta toetav isa oma lastele ning hooliv vanaisa lastelastele.

Jüri Ellramit on tunnustatud autasudega nii valla-, maakondlikul kui üleriigilisel tasandil.