Järva vald Keskkonnainvesteeringute Keskuselt eterniidijäätmete kogumiseks toetust ei saanud

Järva vald taotles Keskkonnainvesteeringute Keskusest (KIK) rahastust Järva valla projektile „Eterniidijäätmete kogumine Järva vallas 3-2.1/9730". Sel korral Järva valla projektitaotlust ei rahuldatud ja vallale raha ei eraldatud.

KIK põhjendas oma otsust järgmiselt:

• Üheks kriteeriumiks oli, et KOV annaks mahulise ülevaate eterniidi kogumisvajaduse kohta ja ei ole viimase 3a jooksul saanud eterniidi kogumise jaoks toetust. Mittetulundusühing Eesti Jäätmehoolduskeskuse projekti nr 17536 tulemusel koguti eterniiti ka Järva vallas, mis jääb kolme aasta sisse.

• Hindepunkte mõjutas projekti keskkonnakaitse mõju. Maksimaalsed punktid said Ida-Virumaal või Kagu-Eestis (Põlvamaa, Valgamaa, Võrumaa) tehtavate eterniidijäätmete kogumise projektid.

• Kahjuks selles voorus programmi rahaliste vahendite nappus ei võimaldanud kõiki vähemalt 60% hindepunkti saanud taotlusi rahastada ja lisarahastust ei õnnestunud saada.

KIK-i otsus tähendab seda, et kahjuks peavad Järva valla elanikud oma eterniidijäätmed lähimasse jäätmejaama viima endi kulu ja kirjadega. Meetmete taas avanemisel osaleb projektitaotluses uuesti ka Järva vald.