« Tagasi

Raamatukogude aasta avati enim laenutatud Eesti autori teose üleriigilise ettelugemisega

12. jaanuari keskpäeval kell 12.12 loeti üle Eesti ette möödunud aastal enim, 3571 korda laenutatud Eesti autori ilukirjanduslikust teosest, milleks on Mudlumi „Mitte ainult minu tädi Ellen" ja lasteraamatutest Piret Raua „Tobias ja teine b", mida laenutati 4335 korda.

Järva vallas lugesid katkendi nendest raamatutest ette ajaloolane, koduloo-uurija ja muuseumiomanik Ründo Mülts raamatukogubussi Krõõt peatuskohas Huuksi külas, Maalehe ajakirjanik Lii Sammler, Koigi kooli eesti keele ja kirjanduse õpetaja Kadri Liblik ning Koigi kooli direktor Annela Ojaste Koigi raamatukogus, Imavere rahvamaja juhataja Õnnela Lees Imavere raamatukogus, Piibe Teatri näitleja Aire Pitk Aravete raamatukogus, Tartu Ülikooli Eesti filoloogia üliõpilane Triin Aasa Koeru raamatukogus, lasteaiaõpetaja Sigrid Saar ja huvijuht Kirsika Ilmjärv Vao raamatukogus, Järva vallavolikogu liige Arto Saar Järva-Jaani raamatukogus ja Alburahva Teater Albu raamatukogus.

Sellega avati Raamatukogude aasta 2022, mis pakub edaspidi igas Eesti paigas mitmesuguseid sündmusi.

Ilusat raamatukoguaastat soovis kõigile lugejatele ka Järva Vallaraamatukogu direktor Karmen Velitschinsky. „Raamatukogud on Eestis püsivalt tegutsenud üle 500 aasta, kuid ükski raamatuogu ei saa toimida ilma lugejateta. Eestis külastab raamatukogu iga teine elanik ja aastas tehakse üle 13 miljoni laenutuse," ütles ta. Lisaks seitse miljonit raamatukogu külastust ja üle kaheksa miljoni virtuaalkülastust.

Eestis tegutseb kokku üle 800 rahva-, kooli-, teadus- ja erialaraamatukogu, millest 521 on rahvaraamatukogu, 315 kooliraamatukogu ja 39 teadus – ja erialaraamatukogu.

Raamatukogude teema-aasta kutsus ellu Kultuuriministeerium ja seda veab koostöös 870 raamatukoguga Eesti Rahvusraamatukogu.