« Tagasi

Volikogu kinnitas ametisse abivallavanema ja vallavalitsuse

Järva Vallavolikogu kinnitas oma kolmandal istungil 25. novembril abivallavanemaks Tiina Oraste (Isamaa), kes töötas samal ametikohal ka varem. Tema palgaks kinnitas volikogu 2900 eurot.

Kolmeliikmelisse vallavalitsusse kuulub lisaks vallavanemale Toomas Tammikule ja abivallavanemale Tiina Orastele ka Koeru piirkonna juht Alari Teppan, kes selle töö eest hüvitist ei saa.

Volinik Ester Valdvee küsis Tammikult põhjendust, miks vallavalitsuse liikmeid on vaid kolm, kui ühinemislepingu järgi oli liige igast ühinenud omavalitsusest ehk seitse. „Kuna meil praegu on neli piirkonda, kas vallavalitsuse liikmeidki ei võiks olla neli – igast piirkonnast üks esindaja," pakkus ta.

Tammiku sõnul peeti mõistlikuks kolme liiget. „Oleme minu hinnangul nelja aastaga kasvanud üheks omavalitsuseks," põhjendas Tammik. „Seni oli liikmeid igast piirkonnast, enamus vallavalitsuse ametnikud, mis tingis selle, et nädalas ühel päeval või enam võttis materjalide läbitöötamine ametniku tööajast suure osa ja nende endi töö oli takistatud. See oligi otsustamise alus. Ma ei arva, et piirkondade esindatus jääb nõrgaks. Vastupidi – info on kõigil olemas."