XVII Toomas Berendseni KV ja Järva valla MV kergejõustiku 5-võistluses

Toomas Berendseni XVII karikavõistlustel ja Järva valla meistrivõistlustel kergejõustiku 5-võistluses Aravete staadionil osales kokku 12 võistlejat, et selgitada välja seekordsed karikavõitjad ja Järva valla meistrivõistluste medaliomanikud. Ambla staadionilt alguse saanud ligi 30 aastase ajalooga mitmevõistlusel selgus alates 2005. aastast Toomas Berendseni KV nime kandval mitmevõistluse jõuproovil 17. korda ka tippkümnevõistleja Toomas Berendseni karikavõitja.

Võistluste avamisel tervitas osalejaid ja soovis kõigile mõnusat võistluspäeva päevakangelane Ambla Keskkooli vilistlane Toomas Berendsen ise. Toomas Berendsen on NL meistrivõistlustelt võitnud hõbe- ja pronksmedali, Eesti meistrivõistlustelt mitmeid medaleid erinevatelt kergejõustiku üksikaladelt ja tulnud Eesti meistriks ka võrkpallis. Aastatel 1972 ja 1973 kuulus ta ka hooaja edetabelis maailma 10 parema kümnevõistleja sekka isikliku tippmargiga 1973. aastast kogutud 8016  punktiga.

Nagu heaks traditsiooniks on saanud, kostitas Toomas kõiki osalejaid kotitäie õuntega ja pani isiklikult välja üldvõitja karika. Ilusas sügisilmas peetud jõuproovil osalesid seekord ainult kohalikud kergejõustikuharrastajad, kuna Eesti paremad mitmevõistlejad, kes viimastel aastatel ikka alati esindatud on olnud,  jäid seekordsest jõuproovist erinevatel põhjustel eemale.

Väga tasavägiseks kujunes seekordne võistlus  M40+ grupis, kus põnevust jagus kuni viimase ala 1500m jooksu lõpuni ja tubli jooksuga õnnestus Kalvi Arusaarel tõusta 4. kohalt II kohale. Järva valla MV arvestuses olid mitmevõistluse paremad M grupis Meelis Matkamäe ja M40+ grupis Marek Palandi, Kalvi Arusaar ja Marko Saar.

Võistlusel osalesid ka mitmed noored, kes kasutasid head võimalust oma võimete kontrolliks. Karikatega autasustati 3 paremat võistlejat ja üksikalade võitjaid ning medalitega Järva valla 3 paremat meest ja meesveterani. Parimatele oli Järva valla poolt välja pandud ka meened.

Tänan võistlustel kohtunikuna tegutsenud Toomas Berendseni, Kaire Aavistet, Mati Kõivu ja Aksel Õunapuud.

XVII Toomas Berendseni KV 6 paremat:

I          Marek Palandi                     Järva vald                             1358 punkti

II         Kalvi Arusaar                       Koeru SK                              1248 punkti

III       Meelis Matkamäe                Ambla SK                             1197 punkti

4.         Marko Saar                           Järva vald                             1133 punkti

5.         Marek Jamnes                      Järva vald                             715 punkti

6.         Vello Petter                           Järva vald                             597 punkti

Üksikalade parimad tulemused:

Kaugus          -   Marek Palandi                 4.33

Oda                -   Marek Palandi                 39.55

200 m             -   Marek Palandi                 30,27

Ketas              -   Meelis Matkamäe            29.20