Pjedestaalile jõudis Järva vallast läinud aastal 59 sportlast

Mehis Udam saavutas Eesti meistrivõistlustel oma vanuseklassis esikoha nii rull- kui ka laskesuusatamises, teine koht tuli aga orienteerumises.

Eesti spordiregistri andmetel on Järva vallas 22 spordiklubi, kus harrastajaid on kokku 913.

Erinevaid spordialasid, mida Järva vallas harrastatakse, on 20: jalgpall, jalgrattasport, kergejõustik, korvpall, kulturism ja fitness, laskesport, laskesuusatamine, lauatennis, maadlus, mootorrattasport, noolemäng ehk darts, orienteerumine, sulgpall, saalihoki, sumo, suusasport, tõstmine, võimlemine ja võrkpall.

Spordiobjekte on vallas 68 (Paide linnas 40 ja Türi vallas 49).

Treenerikutse on 14 Järva valda registreeritud spordiklubi treeneril.

Järva vallas oli 2020. aastal 59 sportlast, kes võitsid Eesti meistrivõistlustel medali, neist Albu–Ambla piirkonnast 41, enamasti suusatajad ja tõstjad.

SK Vargamäe pidas 2020. aasta kesksuvel oma 20. sünnipäeva. Treener Ahti Uppin ütles, et juubeliaasta vääriliselt kogunes ka kuldmedali võite 20, peoga hõbedaid ja pronkse peale. „Oleks võinud rohkemgi olla. Enne koroonat, 7. märtsil toimunud Eesti meistrivõistlustel oli meil väga hea medalisaak – kolm meistrit, pluss veel hulk medaleid. Siis tuli pikk, pikk paus," rääkis ta keerulisest hooajast. „Võitsime Eesti meistrivõistlustelt eelmisel aastal kokku 74 medalit."

Järva valla medalivõitjad 2020

(EMV, EM, MM ja MK etappidel)

Kergejõustik: Kätlin Piirimäe, Lishanna Ilves ja Johanna Ilves

Kergejõustik, rull- ja murdmaasuusatamine: Keidy Kaasiku ja Kaidy Kaasiku

Murdmaasuusatamine: Aron Ott, Rico Rohi, Getrin Raudsepp ja Kaarel Kasper Kõrge

Rullsuusatamine: Anni Jalakas, Laura Lään

Mehis Udam (rullsuusatamine, laskesuusatamine, orienteerumine, suusaorienteerumine)

Jahipraktiline laskmine: Elvis Homin ja Igor Homin

Võrkpall: Ülo Jammer, Aarne Aljamaa ja Jüri Ellram

Maadlus:

Brent Bürkland, Andri Matrov (vabamaadlus)

Timor Arusaar, Kennet Künnarpuu (ranna- ja vabamaadlus)

Marta Pajula (ranna- ja naistemaadlus)

Ats Pajula (kreeka-rooma maadlus)

Anu-Liis Raudsepp (sumo ja naistemaadlus)

Eva-Maria Raudsepp (naistemaadlus)

Sumo: Rasmus Peets ja Johanna Abilon

Sangpommisport: Raido Selge, Jesper Männilaan, Kalle Puss, Mehis Rannaveer ja Tiia Riis

Tõstesport: Emma Kivirand, Ave Bombul, Roomet Väli, Teet Karbus, Liisa Babak, Tom Aunapuu, Susanna Ly Ula, Mati Karbus, Ain Pent, Maiko Jalast, Nele Marie Palmeos, Rebeca Park, Caspar Sepp, Erki Jalast, Robin Kangur, Alex Purk, Mirko Pärnpuu, Leho Pent, Lembit Pent, Martin Metsma, Kaisa Kivirand, Armas Reisel, Ingela Jalast, Daniel Purk, Romet Rämson, Karmo Mõtlik ja Mihail Sepp.