Teede remondi toetusest saab osa ka Järva vald

Pilt on illustreeriv.

Kohalikel omavalitsustel oli võimalik sel aastal juba teist korda taotleda kohalike teede juhtumipõhist toetust kahel otstarbel: teedele, mida läbib transiitliiklus, ja ettevõtlusega seotud teede olukorra parandamiseks. Transiittee toetust on kavas eraldada ligikaudu 10,3 ning ettevõtlusega seotud teedele 3,8 miljonit eurot.  Kokku ca 14,1 miljoni euro eest saab korda 96 teed ja tänavat üle Eesti.

Teiste seas saab ettevõtlusega seotud teede toetusest osa ka Järva vald. Vallavanem Rait Pihelgas ütles, et plaan on korda teha Aravete KETE-s asuv Tööstuse tee, mida kasutavad aktiivselt mitmed firmad, nagu OÜ Terasman, Aravete Metallitööde OÜ ja Saint-Gobaini kuivsegude tehas ning Aravete päästekomando. „See meede on ettevõtluse arengu seisukohalt hästi oluline. Tööstuse tee on aastaid olnud murekohaks: koormus on suur, tee on kehvas seisukorras ja liiga kitsas," ütles Pihelgas. „Hea, et riik toetab kohalike teede arengut."

Taotluse koostasid Järva valla arenduse peaspetsialist Teele Kukk ja teede spetsialist Helle Salum, kes teadis öelda, et lõik on ca 600 meetrit pikk ja saab uue katte, lisaks korrastatakse mahasõidud.

Majandus- ja taristuminister Taavi Aasa sõnul toob kohalike teede parandamine inimesteni vahetu elukvaliteedi tõusu ning tänane lisatoetus kohalikesse teedesse võimaldab ka eriolukorra tõttu räsitud majandust turgutada. „Kohalikel omavalitsustel on teid, mis vajavad korrastamist, aga tihtipeale jääb omavahenditest väheks, mistõttu on juhtumipõhine investeeringutoetus võimaldanud juba aastaid korrastada neid teid, mis muidu ootaksid teadmata tulevikku," selgitas Aas.

Mais sai Järva vald riigilt täiendavat teede toetust 511 572 eurot.