Detailplaneeringu kehtestamine

15.04.2019

Järva Vallavalitsuse 09.04.2019 korraldusega nr 232 kehtestati Järva valla Imavere küla Viljandi mnt 11 kinnistu osa detailplaneering.

Detailplaneeringu koostamise põhieesmärgiks on planeerida Järva vallas Imavere külas asuva Viljandi mnt 11 kinnistu (23401:001:0281) ca 0,9 ha suurusele osale olemasoleva hoonestuse loogilise jätkuna uus korrusmaja koos vajaliku taristuga. Planeeringualale soovitakse rajada 3-korruseline üürimaja, millega soovitakse leevendada piirkonna üüripindade puudust. Planeeritav üürimaja on peamiselt mõeldud noortele ning samuti ka piiratud liikumisvõimega inimestele, kelle tarbeks rajatakse elamule vajalikud lahendused liiklemiseks ratastooliga. Planeeringulahendusega olemasolevat krundijaotust ja sihtotstarvet ei muudeta.

Vastavalt Imavere valla üldplaneeringule (kehtestatud Imavere Vallavolikogu 19.06.2008 määrusega nr 13) asub planeeritav ala tiheasustusega alal, mis on reserveeritud haljasala ja parkmetsa maaks. Imavere valla üldplaneering näeb ette, et üldplaneeringuga planeeritakse valla ruumiline ja maakasutuslik areng „üldisel tasemel". Käesoleva üldplaneeringu tulemusel ei toimu kohest maaüksuste sihtotstarbe muutmist, vaid maa-alad reserveeritakse mingiks kindlaks otstarbeks. Praegust maa-alade sihtotstarvet ja funktsiooni ei muudeta koheselt, maaomanik saab maa-ala praegusel sihtotstarbel ja funktsioonil kasutada seni, kuni ta seda soovib. Seega on detailplaneering kooskõlas Imavere valla üldplaneeringuga, sest maa-ala praegune sihtotstarve on ühiskondlike ehitiste maa ning detailplaneeringu käigus seda ei muudeta.

Detailplaneeringu elluviimisega ei avaldata olulist mõju tegevuse ala ja selle lähiümbruse majandus-, sotsiaal-, kultuuri- ning looduskeskkonnale.

Kehtestatud detailplaneeringu korraldusega saab tutvuda Järva valla geoportaalis EVALD:

https://service.eomap.ee/järvavald/#/planeeringud/planeeringud/25 ja Järva valla veebilehel http://jarvavald.kovtp.ee/detailplaneeringud-2019 ning tööpäevadel (E-N 8.00-17.00, R 8.00-14.00) Imavere teeninduskeskuses (Viljandi mnt 11, Imavere küla).