Ahti Karon märtsis 2018: „Kui selle koosseisuga lõpetan, tuleb 20 aastat volikogutööd täis.“

Ahti Karon 22.08.1975 - 16.01.2020

Teatame kurbusega, et 16.01.2020 lahkus pärast rasket haigust meie hulgast Järva Vallavolikogu aseesimees Ahti Karon.

Esimest korda kandideeris Ahti vallavolikokku 2002. aastal. „Mind kutsus kandideerima endine Koeru vallavanem Jaago Kuriks. Ja ma osutusin kohe ka valituks. Vaadati, et noor mees, kuigi mu häältesaak polnud suur. Kui selle koosseisuga lõpetan, tuleb 20 aastat volikogutööd täis," ütles Ahti 2018. aasta märtsis Järva Valla Lehele antud intervjuus. Ahti volikogutöö kestis 18 aastat.

Ahti oli otsekohese ütlemise ja suure südamega talumees, kes pidas Tudre külas põlistalu jätkates seal vanaisa alustatud tööd. Lisaks talule tegutses Ahti aktiivselt Koeru Vallavolikogus ning jätkas oma tööd Järva Vallavolikogus. Ta oli konkreetne valla juhtimise osas: „Leian, et kõige tähtsamad valla arengus on inimestevahelised suhted, konstruktiivsed debatid volikogus."

Järva vallavanem Rait Pihelgas: „Tunneme siiralt kaasa Ahti lähedastele. Ahtiga viimastel aegadel suheldes oli ta olenemata haigusest entusiasmi täis ja optimistlik. Taaskord on meie meeskonnast lahkunud inimene, keda jääme mälestama ja igatsema."