Ümber Järve Jooksude 1.etapi ja 2.etapi tulemused

Ambla Spordiklubi suusakaksikud Keidy ja Kaidy Kaasiku tõmbasid edukale suusahooajale joone alla

Lõppenud suusahooajal murdsid ennast Eesti täiskasvanute koondisse kaksikõed Kaidy ja Keidy Kaasiku. Johannes Vedru käis uurimas, kuidas neiud treenivad ja kas kogu elu koos sporti teinud õdedel teineteisest mõnikord ka kõrini saab.

Lõppenud hooaeg oli kaksikutest õdedele Kaidy ja Keidy Kaasikule märgiline, sest tehti samm noortespordist täiskasvanute hulka. 19-aastased suusatajad, kes pärit Põhja-Järvamaalt, said kogemuse nii MK-sarjas kui täiskasvanute MM-il.
Kaasikute perekond on väga sportlik. Isa Reimo veab eest Ambla Spordiklubi, kuhu tütred kuuluvad. Eesti paremate orienteerujate hulka loetav Evely Kaasiku on lähedalt sugulane. Teekond tippspordi juurde kulges seega üsna loogilist ja sujuvat rada pidi.

"Oleme teinud trennides näiteks orienteerumist, see on väga hea vaheldus. Ka ujumist – nii et oleme isegi mõnel ujumisvõistlusel käinud," selgitab Kaidy Kaasiku ERR-ile.

"Ma arvan, et see oli lihtsalt asjade loomulik käik. Metsas suusatasime, siis läksime kohe esimeses klassis ka suusatrenni ja sealt edasi läkski suusatamise peale see," lisab õde Keidy.

Õed oskavad teineteise tugevusi hästi välja tuua. Murdmaasuusatajana on Kaidy tugevuseks klassikatehnika ja jõulised paaristõuked. Keidy tunneb ennast hästi vabatehnikas ning talle sobivad tõusud.

Suusatamises tuleb tänapäeval püüelda siiski universaalsuse suunas – mõlemad sportlased tahavad olla distantsisõitjad. Treeningutega alustati Raido Rohi käe all. Siis võttis juhendamise üle isa ja viimasel kolmel talvel on võtmerollis olnud Jaanus Teppan.

"Iga aasta on toimunud areng edasi. Eks jätkame sama liini ja midagi on siin vaja kindlasti täiendada. Mahtude osas on kindlasti hästi palju juurde panna, sest tüdrukud on tulnud suhteliselt väikeste mahtude pealt, aga neil on olnud väga hea füüsiline ettevalmistus – seda just võib-olla tänu isale, kes on selle eest ka hästi palju vaeva näinud. Neil on hea põhi all," kommenteerib Jaanus Teppan.

Lõppenud talve prioriteet oli juunioride MM, kus sõideti stabiilselt 20 parema hulka. Näiteks viie kilomeetri vabatehnikasõidus lahutas õdesid 0,9 sekundit. Keidy oli 16. ja Kaidy 17. Õnnestunud teatesõidus saavutati koos Johanna Udrase ja Eliisabet Kooliga kõrge seitsmes koht. Boonusena järgnes täiskasvanute MM.

"Tänu Jaanusele me oleme kindlasti paremaks saanud," usub Kaidy. "Aga see hooaeg on väga kogemusterohke olnud. Varasemalt, jah, ei ole olnud selliseid suuri tiitlivõistlusi."

Kaidy ja Keidy saavad omavahel hästi läbi ning mõlemad kinnitavad, et treeningutel neil teineteisest kõrini saanud pole. Kaksikud teevad spordis järgmisi samme ja loodetavasti on televaatajal põhjust neile aina rohkem kaasa elada. Kuidas aga õdesid suusatajatena eristada?

"Ma arvan, et tehnika järgi polegi võimalik väga tunda, aga mõned on öelnud, et prillide järgi tuntakse ära. Mul on siis roosad prillid ja Kaidyl on valged," lausub Keidy.

Järgmistel kuudel keskenduvad neiud muu hulgas gümnaasiumi lõpetamisele.

ERR video siin: https://sport.err.ee/1608164782/kaksikoed-kaasikud-suusatehnika-jargi-meil-vahet-ei-tee

 

Toimetaja: Kristo Tamm

Head tulemused Eesti Meistrivõistlustel suusatamises

 

 

 

20.-21. märtsil toimusid Haanjas selle suusahooaja viimased Eesti Meistrivõistlused. RR Suusaklubi oli esindatud seitsme sportlasega.

20. märtsil oli kavas vabatehnika paaristeatesprint, kus M18 vanuseklassis võitsid Mehis Udam ja Rico Rohi hõbemedali.

21. märtsil olid kavas eraldistardist maraton distantsid. Mehed sõitsid 50 km klassikalises tehnikas, noorematel vanuseklassidel olid kavas vabatehnikadistantsid. 
M18 vanuseklassi 20 km distantsil võitis Mehis Udam kuldmedali. Meeste 50km klassikadistantsil võitis Kaarel Kasper Kõrge hõbemedali.

Võistlustules olid veel Rico Rohi, Anni Jalakas, Getrin Raudsepp, Õnnela Rodendau ja Aron Ott. 

Mehis Udam saavutas Austrias laskesuusatamise juunioride MM-il 6. koha

 

27. veebruaril Austrias toimunud laskesuusatamise juunioride maailmameistrivõistlustel saavutas meie valla noormees Mehis Udam 6. koha. Väga võimas!

Tulemused SIIN

Õed Kaasikud tegid täna maailmameistrivõistlustel avastardi

Pildil: Oberstdorfi MM-i murdmaakoondis ja taustajõud.

 

Täna, 25. veebruaril tegid õed Keidy ja Kaidy Kaasiku Saksamaal Oberstdorfis suusatamise maailmameistrivõistlustel avastardi klassikasprindis: Kaidy teenis 58. ja Keidy 68. koha.

„On tõenäoline, et 29. veebruaril teevad nad kaasa naiste tiimsprindi: kaks persooni sõidavad vaheldumisi kolm korda läbi sprindiraja. Kohapeal on neli meie naist, kellest kaks pääseva võistlema – treener teeb oma valiku," selgitas tütardega samm-sammult tipu poole rühkinud isa Reimo Kaasiku. „Järgmise nädala teisipäeval on 10 km vabatehnikas ja peale seda naiste teade – Eesti naiskond osales teatesõidus viimati ühel maailmakarika etapil aastal 2017, kuid väideti, et suurvõistlustel koguni 13 aastat tagasi. Nüüd oleme suutnud sinimustvalge tuua taas areenile."

Eesti koondis on ülinoor: lisaks õdedele Kaasikutele esindavad MM-il Eestit samuti juuniorid Johanna Udras ja Aveli Uustalu.

Reimo Kaasiku on seda meelt, et nii noortele pole mõistlik mingit eesmärki kõrgetest kohtadest peale panna. Oma tulemus tuleb MM-il ära teha, kuid see on neidudele pigem õppimise koht, sest sellises suurvõistluste keskkonnas ollakse esimest korda. „Nad lähevad ju eliidiga ühele stardijoonele ja saavad sealt tagasisidet, mis järeldused oma sportlaskarjääri jaoks teha. Tuleb vaadata, kuidas suurt võistlust korraldatakse, milline on logistika sportlastele, määrdemeestele, elu-olu – koroona paneb kõigele oma piirangud. See pole noorele psühholoogiliselt kerge," teadis öelda tütardega telefonitsi vestelnud isa. „Eks see üks suur õppimine ja hakkamasaamine ole. Kõik on ülireguleeritud. Akrediteering on väga täpne. FIS saadab igal varahommikul meilile ankeedi, mis tuleb täita. Kui jätad selle täitmata, ei pruugi saada võistlusalasse või ametlikule treeningule. Nad ööbivad võistluskeskusest ca 30 kilomeetri kaugusel. Mööda mägiteid sõitmine võtab aega. Lisaks võetakse üle päeva koroonaproove kõigilt, kes kohapeal viibivad – ainuüksi suusatajate lisaproovide tegemine maksab Eesti suusaliidule 6000–7000 eurot, lisaks suusahüppajad, kahevõistlejad ja teiste talialade sportlased. See kõik võtab ära väga suure energia. Aga seal on kevad, 14-15 kraadi sooja. Lumetingimused on OK. Emotsioon on hea."

Tüdrukutega on kaasas nende treener Jaanus Teppan, kes jõudis kohale paar päeva enne neid, et tutvuda logistikaga ning hooldemehed ja sportlased vastu võtta.

Veebruari keskel Soomes Vuokattis toimunud U20 ja U23 vanuseklassi juuniorite maailmameistrivõistlustel esindas Eestit kokku kümme suusatajat. Seal olnud stardid U20 vanuseklassis näitasid Reimo Kaasiku sõnul, et Keidy ja Kaidy vorm on hea. „Nad on füüsiliselt igal juhul valmis, juunioride MM-i distantsid aitasid sellele kaasa. See oli hea indikaator, kui kõigil distantsidel, nii sprindis, lühikesel kui ka pikal võistlusmaal, sõideti end 20 hulka. Kui pikal distantsi kaotada liidritele minutiga – viies koht jäi minuti kaugusele – siis on kõik kontrolli all ja ühel heal päeval oled kümne, kui mitte kuue hulgas," kinnitas ta ja lisas, et koroonasse haigestumine detsembri alguses ettevalmistust ei seganud.

Näiteks Keidy finišeeris 5 km vabatehnika distantsil Vuokattis 16. ajaga 14.45,5 sek. Kohe tema järel 17. kohal lõpetas Kaidy ajaga 14.46,4 sek. 15 km distantsil klassika mass-startis oli Keidy 19. ajaga 47.43,7 ja Kaidy 20. kohal ajaga 47.57,1.

Põhjus, miks naiste suusatamisele Eestis on vähe tähelepanu pööratud, on Kaasiku sõnul kinni ühe treeneri eelistustes – need on meeste poole kaldu. „Kahju. Nüüd on treenimas päris huvitav tüdrukute seltskond. Järgmisel aastal on olümpiahooaeg. Kui peaksime sel MM-il teatesõidus natukenegi õnnestuma, on üliäge. Juunioride MM-il oli meie naiskond 18 võistkonna seas seitsmes."

Järva valla suusatajatest teeb Oberstdorfis kaasa ka Kaarel Kasper Kõrge RR Suusaklubist, kes meeste sprindi kvalifikatsioonisoli 51.

Koerus toimus virtuaalne suusamaraton

14. veebruaril toimus Koerus virtuaalne suusamaraton, millest võttis osa 30 suusasõpra. 

Tulemused leiad SIIT

Põltsamaa Jõe Talimängud

RRSuusaklubi Põltsamaa Jõe Talimängudel. Tagareas vasakult paremale: Aleks Homin, Mark Ubaleht, Õnnela Rodendau, Keitlin Jalast, Kerli Kleisman, Claire Miljukova. Eesreas vasakult paremale: Signe Selge, Kuldar Jalast, Tristan Homin, Sädeli Rodendau, Rain Rodendau.

 

Põltsamaa Jõe Talimängud toimusid 6. veebruaril 2021. Seekord küll teistmoodi seoses Covid19 viiruse levikuga. Siseruumides toimuma pidanud spordialad jäid ära, aga õues toimuvad spordialad (suusatamine ja uisutamine) korraldati ära. Osalesid ka mitmed võistlejad Järva vallast, kellest lõviosa oli RRSuusaklubist ja tegid seda väga edukalt. Kokku võideti 11 medalit, 5 kuldmedalit, 5 hõbemedalit ja üks pronks.

 

Tulemused (suusatamine)

Tristan Homin (P 9-10) 1. koht

Kerli Kleitsmann (T 13-14) 1. koht

Õnnela Rodendau (T 15-16) 1. koht

Aleks Homin (P 15-16) 1. koht

Signe Selge (N35-49) 1. koht

Kaidu Kepp (M55+) 2. koht

Sädeli Rodendau (T -8) 2. koht

Kuldar Jalast (11-12) 2. koht

Markus Ubaleht (P 15-16) 2. koht

Claire Miljukova (N35-49) 2. koht

Andres Koppel (M17-39) 3. koht

Keitlin Jalast (N 17-34) 4. koht

Rain Rodendau (P -8) 6. koht

 

Tulemused (uisutamine)

Veiko Tammik (M55+) 2. koht

Laskesuusatamine

Laskesuusatamise võitjad: Mehis Udam, Ilmar Udam ja Maanus Udam.

 

Laskesuusatamine

Otepääl Tehvandi spordikeskuses toimus 24. jaanuaril laskesuusatamises rahvusvaheline võistlus Baltic Biathlon Cup, kus oli osalejaid Eestist, Lätist ja Leedust. Võistlustel tegid head stardid perekond Udamid Albust.

Maanus Udam võitis vanuseklassis M15 hõbemedali, vend Mehis Udam (M17) võitis samuti hõbemedali. Poiste isale Ilmar Udamile (M40) riputati kaela kuldmedal.  

MK debüüt ja 6 MK punkti!

19aastased kaksikõed Kaidy Kaasiku (nr 304) ja Keidy Kaasiku moodustasid Lahtis pool Eesti naiskonnast. Foto: Maria Kilk

 

13aastase pausi järel murdmaasuusatamise MK-sarjas võistelnud Eesti teatenaiskond sai Lahtis 4 x 5 km distantsil 10. ehk eelviimase koha (+7.26,4). Võitis Norra. Võistlus toimus 24. jaanuaril 2021.

Eesti avavahetuse sõitja Aveli Uustalu (20) jäi peagrupist maha juba esimesel ringil, kuid oli 2,5 km vaheajapunktis 11. kohta hoidnud ukrainlannast kümne sekundiga ees. Paraku kaldusid jõuvahekorrad teisel ringil vastupidi ning Marina Antsibor jättis Uustalu vahetuse lõpuks 13,6 sekundi kaugusele viimaseks.

Liider Soome I andis teate üle Eestist 1.50,6 varem. Juhtgrupp koosnes viiest naiskonnast: lisaks soomlannadele Rootsi, Norra, USA ja Venemaa I.

Teisena rajale läinud Kaidy Kaasiku (19) püüdis Ukraina esindaja kiirelt kinni ning lõpetas klassikavahetused temast 2,8 sekundit varem, 10. positsioonil (+3.27,4). Selleks hetkeks oli selge, et Eesti ja Ukraina jagavad omavahel kaks viimast kohta, sest üheksas naiskond Kanada oli peaaegu kaks minutit ees.

Therese Johaug raputas kõik konkurendid maha ja tõstis Norra liidriks. Soome jäi 6,9 sekundi, trio USA, Rootsi ja Venemaa I 24–28 sekundi kaugusele.

Eesti kolmandat vahetust sõitis Keidy Kaasiku (19), kes venitas vahe Ukrainaga 55,4 sekundini ja kindlustas 10. kohta (+5.00,3). Eespool oli jätkuvalt üle kahe minuti tühja maad.

Helene Marie Fossesholm sillutas norralannadele tee võiduni, sest jättis soomlanna Laura Mononeni 51,8 sekundi kaugusele. Ülejäänud kaotasid juba minut või rohkem.

Ankrunaine Hanna-Brita Kaasik (21) vältis liidrilt ringiga sisse saamist, nagu Ukraina, ja tõi Eesti neliku kümnendana finišisse (+7.26,4). 

Võistluse võitis oodatult Norra naiskond koosseisus Tiril Udnes Weng, Johaug, Fossesholm ja Heidi Weng. Teise koha saavutas Rootsi (+42,9) ja kolmanda Soome I nelik (+59,5).

 

Allikas: Õhtuleht

15.–17. jaanuaril selgitati Mammastes ja Otepääl välja Eesti täiskasvanute, noorte ja juunioride meistrid murdmaasuusatamises

 

Foto: Mehis Udam. Pildistanud Johanna Nurk.

Foto: Kaarel Kasper Kõrge. Pildistanud Johanna Nurk.

Foto: Keidy Kaasiku. Pildistanud Johanna Nurk.

 

15.–17. jaanuaril selgitati Mammastes ja Otepääl välja Eesti täiskasvanute, noorte ja juunioride meistrid murdmaasuusatamises. Tiitleid jagati kokkus neljas vanuseklassis. Sõidud olid ka katsevõistlused nii juunioride- kui ka täiskasvanute maailmameistrivõistlustele. Järva vallast oli võistlemas kaks klubi. RRSuusaklubist oli võistlemas 10 sportlast ja Ambla Spordiklubist kolm sportlast. Nädalavahetuse jooksul võitsid RRSuusaklubi ja Ambla Spordiklubi kokku 11 medalit: viis kuld-, kolm hõbe- ja kolm pronksmedalit.

15. jaanuaril Mammastes võitis Kaarel Kasper Kõrge (RRSuusaklubi) meeste vanuseklassis 15km vabatehnikadistantsil kuldmedali. Naiste 10 kilomeetri vabatehnika eraldistardi kaks kõrgeimat kohta läksid kaksikõdedele Kaasikutele Ambla Spordiklubist.

16. jaanuaril toimusid klassikasprindid Tehvandi Spordikeskuses.

Tulemused:

Kaarel Kasper Kõrge (mehed) 3. koht (RRSuusaklubi)

Rico Rohi (M18) 3. koht (RRSuusaklubi)

Laura Lään (N18) 4. koht (RRSuusaklubi)

Keidy Kaasiku (N20) 2. koht (Ambla SK)

Kaidy Kaasiku (N20) 3. koht (Ambla SK)

Mehis Udam (M18) 6. koht (RRSuusaklubi)

Anni Jalakas (N20) 4. koht (RRSuusaklubi)

Õnnela Rodendau (N18) 14. koht (RRSuusaklubi)

Kasper Keerberg (M20) 12. koht (Ambla Spordiklubi)

17. jaanuaril olid suusaradadel ainult noorte- ja juuniori vanuseklasside suusatajad. Võistlused lõpetati meistrite välja selgitamisega klassika distantsidel.

Tulemused:

Mehis Udam (M18) 1. koht (RRSuusaklubi)

Laura Lään (N18) 1. koht (RRSuusaklubi)

Kaidy Kaasiku (N20) 1. koht (Ambla SK)

Keidy Kaasiku (N20) 2. koht (Ambla SK)

Rico Rohi (M18) 4. koht (RRSuusaklubi)

Aron Ott (M20) 4. Koht (RRSuusaklubi)

Õnnela Rodendau (N18) 5. koht (RRSuusaklubi)

Getrin Raudsepp (N16) 12. koht (RRSuusaklubi)

Kerli Kleitsmann (N16) 21. koht (RRSuusaklubi)

Christina Rohi (N16) 22. koht (RRSuusaklubi)

Järva valla suusaklubid võitsid medaleid

Järva valla suusaklubid (Ambla SK ja RRSuusaklubid) osalesid 02.02. ja 03.02. Eesti meistrivõistlustel murdmaasuusatamises ja tegid seda väga edukalt. Kokku võideti kahe päeva peale kuus medalit.

 

TULEMUSED

02.02.21 (klassikasprint, mehed):

Kaarel Kaspar Kõrge (RRSuusaklubi) 5. koht

Rico Rohi (RRSuusaklubi) 27. koht

Aron Ott (RRSuusaklubi) 30. koht

Kasper Keerberg (Ambla SK) 42. koht

 

02.02.21 (klassikasprint, naised):

Kaidy Kaasiku (Ambla SK) 1. koht;

Keidy Kaasiku (Ambla SK) 3. koht;

Laura Lään (RRSuusaklubi) 9. koht;

Õnnela Rodandau (RRSuusaklubi) 17. koht;

Anni Jalakas (RRSuusaklubi) 19. koht;

Getrin Raudsepp (RRSuusaklubi) 25. koht.

 

03.02.01 (murdmaasuusatamine, vabatehnika, mehed)

Kaarel Kaspar Kõrge (RRSuusaklubi) 2. koht;

Aron Ott (RRSuusaklubi) M20 - 6. koht;

Rico Rohi (RRSuusaklubi) M18 – 7. koht.

 

03.02.01 (murdmaasuusatamine, vabatehnika, naised)

Keidy Kaasiku (Ambla SK) N20 - 1. koht;

Kaidy Kaasiku (Ambla SK) N20 - 3. koht;

Laura Lään (RRSuusaklubi) N18 – 3. koht;

Anni Jalakas (RRSuusaklubi) N20 – 6. koht;

Õnnelda Rodandau (RRSuusaklubi) N18 – 7. koht;

Getrin Raudsepp (RRSuusaklubi) N18 – 10. koht.

 

Piltide allikas (www.suusaliit.ee)