Sõbrad tulid nädalavahetuseks külla!

Pildil vasakult: Mauri Salo (Kokkola linnavalitsuse liige), Jüri Ellram (Järva Vallavolikogu esimees), Kirsi Koivisto ("Koriat" laulurühma juht) Kirsi Hänninen (Kokkola kultuurikomisjoni liige), Rait Pihelgas (Järva vallavanem), Karin Tenisson-Alev (Järva vallasekretär) ja Sonja Remell (Kokkola linna sekretär)

Täna hommikupoolikul kohtusid Järva valla esindajad ning Järva valla sõprusvalla Kokkola esindajad Järva-Jaanis, et saada tuttavaks ning arutada läbi edasisi koostöövõimalusi.

Kokkola linn (endine Kälviä küla) ja endine Järva-Jaani vald on olnud sõprussuhetes alates 1991. aastast. Kokkola on linn põhjalahe kaldal Soomes, kus elab 48 000 inimest ning mille pindala on 2,730.80 km2.

Kokkola linna sekretär Sonja Remell kiitis Järva valda: "On tore näha, kuidas on kasvamas Järva vald. Meie hoiame teile pöialt ning ootame teid endile külla. Olete olnud selle poole aasta jooksul väga tublid!"

Järva vallavanem Rait Pihelgas selgitas "On au olla nii suure linna sõprusvald. Kindlasti on oluline ka edaspidi sõprussuhteid omavahel säilitada ning vaadata üle koostöö arendamine ühiselt."

Kokkola linnavalitsuse esindajatega on lisaks kaasas naiskoor "Koriat". Koori saab näha ja kuulda laulmas Järva-Jaani laadal ja tänavafestivalil 9. juunil kell 10 ning sama päeva pärastlõunal Amblas, kus on toimumas Järvamaa külade päev. 10. juunil on naiskoor "Koriat" Järva-Jaani kirikus, kus algab kell 11 jumalateenistus-kontsert.