Juubilar on lastest pungil

Koeru lasteaed Päikeseratas tähistas 20. veebruaril Koeru kultuurimajas südamliku kontserdiga 45. sünnipäeva ehk Koeru lastepäevakodu avati uues hoones Paide teel 20. veebruaril 1973. Lapsi oli siis 35. 1980ndatel oli lasteaias juba 75 last ning 1994. aastast töötas neli rühma 80 lapsega. 2004. aastal liideti Koeru lasteaiaga Vao lasteaed-algkooli üks rühm.  2000. aastal nimetati lastepäevakodu Koeru lasteaiaks Päikeseratas.

Lasteaia direktor Anu Kangur ütles, et 2018. aastaks on Koeru majas viis rühma ja Vao majas kaks rühma. Sünnipäevakuul on lasteaia nimekirjas 107 last. „Oleme rõõmsad, et töötame nii toredas lasteaias koos vahvate laste, loovate õpetajate ja hoolivate kolleegidega," ütles ta ja lisas, et gripilaine pole nende lasteaia peret tabanud ja laseb pidu pidada.

Sel kevadel toimub lasteaias veel muudki huvitavat. „Valmistume oma teiseks folklooripeoks (esimene toimus aastal 2016), mis saab lasteaia õuel teoks 10. mail kell 17 ja osaleme ka piirkonna laulu- ja tantsupeol 3. juunil," andis Kangur teada.

Pidupäeval tööst rääkides ütles ta, et sel aastal ootab ees Vao maja saaliosa renoveerimine ja Koeru maja kahe rühmaruumi remont.

Vabu kohti Päikeserattas napib. „Juba on avalduse toonud kaks tubli vanemat, kelle lapsed sündisid aastal 2017. 2018. aastal on paar vaba kohta 2–4-aastaste ja neli kohta 4–7-aastaste rühmades Vaol. Koeru maja on sel aastal täis. 2019. aastaks on toodud juba 21 avaldust, kuid kooli saadame kevadel sedapuhku vaid 16 last (eelmisel kevadel 42)" ütles Kangur.

Koeru lasteaia Päikeseratas 45. sünnipäeva pildid