Algklasside näiteringid võtsid mõõtu Koerus

Koeru keskkool korraldas neljapäeval, 3. mail koostöös Koeru kultuurimajaga Järvamaa algklasside teatripäeva 2018, mis möödus väga meeleolukalt.

Võistlustules osales kolm algklasside näiteringi: Türi põhikooli näitering lavastusega „Lobiseja vanaeit", juhendaja Marju Mei, Retla–Kabala kooli näitering lavastusega „Vigased pruudid", juhendaja Maris Huopolainen ja Aravete keskkooli algklasside näitering lavastusega „Kurjad mehikesed", juhendaja Aire Pitk.

Tunnustust ja kiidusõnu jätkus nii mõnelegi tublile noorele näitlejale. Parima meesnäitleja tiitli pälvis Vallo Marten Lillipuu ning parima naisnäitleja tiitli Berit Biene, mõlemad said hakkama väga särava rolliga lavastuses „Lobiseja vanaeit" (Türi PK näitering).

Žürii andis välja ka kaks eripreemiat mille pälvisid Umeli Orav (Retla-Kabala kooli näitering) ning Rasmus Pitk (Aravete KK näitering). Peapreemia ehk edasipääsu vabariiklikule teatrifestivalile pälvis Türi põhikooli algklasside näitering. Vabariiklik teatrifestival toimub sel aastal 11. mail Rõngus. Auväärt žüriid esindasid teiste seas loodava Paide Linnateatri juht Harri Ausmaa, Rahvakultuuri Keskuse rahvakultuurispetsialist Külliki Aasa ning Koeru keskkooli algklasside õpetaja Rita Õunapuu. Meeleolukat teatripäeva toetas Haridus- ja Teadusministeerium, Koeru keskkool ning Koeru kultuurimaja.

Dan Aava