Esimese Järva valla rahvaliiga võrkpallis võitis Koeru

16. aprillil 2019 lõppes Imavere spordihoones jaanuarikuus alanud Järva valla rahvaliiga võrkpallis. Osales neli võistkonda neljal etapil.

Seeriavõistluse võitis Koeru, teine Imavere, kolmas Aravete ja neljas Järva-Jaani.

Järva valla võrkpalli rahvaliiga 2019 IV etapi tulemused ja koondtabel

 

Pildil vasakult: Ülo Jammer, Meelis Sopp, Andres Pajula, Jaanika Aava, Paul Aava ja Martin Nukke. (Foto: Jaak Tammik)

Selgusid parimad mängijad Järvamaa lahtiste MV lauamängude mitmevõistluses

Pühapäeval, 7. aprillil 2019 toimusid Koeru Keskkooli spordisaalis Järvamaa 2019 lahtised MV lauamängude mitmevõistluses, kus selgusid parimad mängijad.

Järvamaa 2019 lahtised MV lauamängude mitmevõistluses protokoll

Urmas Virves ja Tiit Kalda krooniti Järvamaa bridži meistriteks

3. aprillil 2019 toimusid Paides Järvamaa meistrivõistlused bridžis. Võistlustest võttist osa 13 paari ning võitjatena väljusid võistlusest Urmas Virves ja Tiit Kalda Järva vallast.

Palju õnne võitjatele!

 

1. Urmas Virves ja Tiit Kalda 291,57punkti

2. Rein Kaarjas ja Endel Küttis 289,54punkti

3. Aivo Luuk ja Tõnu Kärssin 246,04punkti

 

Järvamaa 2019 MV bridžis paaridele protokoll

Kõige nooremad tõstjad selgitasid Eesti meistreid

30. märtsil 2019 aastal toimusid Viljandis Eesti ajaloo esimesed tõstmise meistrivõistlused vanuseklassis U13, mis polnud just osavõtjate rohke, 27 noort, neist ainult kaks neidu. Võistelda said noortõstjad sünniaastast 2006 ja nooremad. ETL juhatus oli võistlusjuhendisse seadnud osavõtu normiks algraskuseks kahetõstesummas rebimine + tõukamine võistleja kehakaalu. Selgituseks, kui noortõstja kehakaal on 80kg,  siis pidi algraskuste summa ka 80kg välja andma. See nõue muidugi jättis võistlustelt kõrvale paljud algajad noortõstjad. SK Vargamäe oli väljas 9 tõstjaga, neist üks neiu. Olime kõige enama osavõtjate arvuga klubi, kuid tipptegijaid meil peale Emma Kiviranna suurt polnud. 12 aastane Emma võistles kk-55kg ja püstitas kolm Eesti rekordit vanuseklassis U13 ja võitis kuldmedali. Rekorditeks sai rebimise tulemus 41kg teisel katsel ja 51kg tõukamises samuti teisel katsel. Loomulikult ka summa 92kg on uus rekord. Tüdrukute absoluutarvestuses pälvis Emma II koha ja rahalise autasu korraldaja firma Zep poolt.

Poisidki olid tublid, võitsid neli meistritiitlit, ühe hõbemedali ja kaks pronksmedalit. Ainult Mirdo Ellermaa pidi kk-39kg leppima 4 kohaga. Rebimise kolmas katse ebaõnnestus ja medalikoha kaotas ta 1kg!. Taktikalisi võitlusi oli ka teistes kehakaaludes. Kehakaalus -34kg, kus III koha võitis meie noorim tõstja 8 aastane Daniel Purk, tuli medali koht võrdse kogusumma alusel seetõttu, et Danil tegi kogusumma 43kg ennem, kui vastane SS Ülo tõstja. Treenerina olin kindel, et Daniel tõukab  enam kui 25kg, mis oli talle alistunud juba mitmel võistlusel. Rebimises ju Daniel parandas oma rekordit lausa +2kg, rebides kolmandal katsel 20kg, kaaludes ise 24kg. Võistluste kõige kergem võistleja aga vääratas esimesel katsel tõukamises. Tegi 23kg tõmbe! Mis toimus? Katse kaotatud. Teisel katsel muidugi raskus võetud, kuid kolmandal katsel 25kg sirgetel kätel ja jalgade kokkutoomisel kaotas Daniel kontrolli tasakaalu üle ja pillaski kangi tõstepõrandale. Kahju, oleks hea summa ja sinclairi punktid rekordiks saanud.

Kehakaalus kuni 49kg võistlev Mirko-Maarjo Matsalu pidi alustama isiklikust rekordist, et tõsta kehakaal algraskustega. Selle normi täitmine oli treenerile ja ka Mirkole peavaluks terve nädala. Treenisime hoolega. Noormees sai sellega hakkama ja tasuks kuldmedal. Teise koha saanud noortõstja SS Ülost kaotas 1kg.

Maiko Jalastilt, kes viimast aastat U13 vanuseklassis lootsin kindlasti võitu kk-61kg. Nii see ka juhtus, kuid kahju, et ainult ühe isikliku rekordiga rebimises 53kg. Tõukamise algraskus 62kg tuli kergelt ja teiseks katseks tellitud 67kg, mis oleks olnud Maiko isiklik rekord jäi kahel katsel tõukamata. Kadus ka lootus absoluutarvestuses võidelda III koha eest. Noormees pidi võistlema algselt kehakaalus kuni 55kg, et täita täiskasvanute III spordijärk kogusummas 120kg, mis oleks olnud ka kk-55kg uued Eesti rekordid vanuseklassis U13. Maikol ei õnnestunud kehakaalu alla saada. See eest klubikaaslane, 11 aastane Kait Viks, Vajangu Koolist sai ilma suuremate raskustega kaalust alla 1kg ja võistles kk-55kg. Tasuks kuldmedal uue isikliku rekordiga rebimises 39kg ja kogusummas 89kg. Igal juhul poleks olnud mõtet kahel klubi tõstjal ühes kehakaalus kuni 61kg võistelda, kui kk-55kg oli võimalus meistriks tulla.

Kokku viis meistritiitlit nagu spordiklubi parimatel aegadel, kuid siis oli Eesti tõstmises esimene vanuseklass U17. Poiste ja ka tüdrukute arvestuses võitis klubi II kohad. Olen rahul, et paljud lapsed tegid mingis tõsteviisis oma isiklikud rekordid.

Meie tulemused:

I koht Emma Kivirand (2006) kk-55kg tulemus 92kg (41+51) Eesti rekord U13, Vajangu Kool

I koht Mirko-Maarjo Matsalu (2007) kk-49kg  tulemus 48kg (20+28) Aravete KK

I koht Kait Viks (2007) kk-55kg tulemus 89kg (39+50), Vajangu Kool

I koht Maiko Jalast (2006) kk-61kg tulemus 115kg (53+62), Aravete KK

I koht Raijan Maasik (2006) kk+81kg tulemus 105kg (50+55), Vajangu Kool

II koht Erki Jalast (2008) kk-39kg tulemus 50kg (22+28), Albu Kool

III Koht Daniel Purk (2010) kk-34kg tulemus 43kg (20+23), Albu Kool

III koht Harri Saareoks (2008) kk-44kg tulemus 60kg (25+35), Jäneda Kool

4 koht Mirdo Ellermaa (2008) kk-39kg tulemus 46kg (20+26), Jäneda Kool.

 

Järgmine noortevõistlus vanuseklassis U17 toimub 20. aprillil Abja-Paluojal.

 

Ahti Uppin

SK Vargamäe vanemtreener

 

U13 Eesti meister Maiko Jalast kk-61kg

 

SK Vargamäe U13 koondis

Järva valla suusatajad võitsid medaleid Eesti Meistrivõistlustelt

Alutagusel toimus 22. märtsil Eesti noorte meistrivõistlused paarissprindi teates, kus osalesid väga edukalt ka Järva valla suusaklubid.

Tulemused:

N18 Kaidy Kaasiku ja Keidy Kaasiku (Ambla SK) 1. koht, Anni Jalakas ja Laura Lään (RR Suusaklubi) 2. koht, Karoliina Tõnisson ja Aiki Jalakas (RR Suusaklubi) 7. koht.

M18 Rico Rohi ja Aron Ott (RR Suusaklubi) 3. koht, Jaan Kirsipuu ja Karli Tihane (RR Suusaklubi) 11. koht.

Samas kohas toimusid 23. märtsil ka Eesti meistrivõistlused naiste 3*5km teatesõidus, kus tegid tugevad tulemused Järva valla spordiklubide võistlejad.

Tulemused:

Kaidy Kaasiku, Keidy Kaasiku ja Maris Kaarjärv (Ambla SK) 2. koht

Õnnela Rodendau, Anni Jalakas ja Laura Lään (RR Suusaklubi) 4. koht

Eesti seeniorsportlaste meistrivõistlused murdmaasuusatamises (23. märtsil Alutagusel)

Tulemus: N60 vanuseklass ühisstart, vabatehnika 1. koht Tiina Idavain (Järva-Jaani ratta- ja suusaklubi)

24. märtsil olid kavas vabatehnika maratonid naistele ja meestele. RR Suusaklubist osales meeste võistluses Kaarel Kasper Kõrge, kes võitis U23 vanuseklassis hõbemedali.

Koeru Saalijalgpalli meistriliiga lõpetas hooaja

Koeru Saalijalgpalli meistriliiga (KSJM) 2018-19 Esikolmik. 1. FC Järva-Jaani, 2. MC Udeva/Havi, 3. Türi Ganvix.

Kuues hooaeg on ajalooks saanud. Esimest korda selgus võitja finaalpäeval, mis toimus Koerus 2. märtsil. A-grupis olid MC Udeva/Havi, SK Koeru Veteranid 40+, Türi Ganvix ja Rakvere Viru Veri. B-grupis FC Järva-Jaani, Paide LM, Tähetänava Tähesõdalased, Viljandi Tuleviku Harrastajad.

Poolfinaalides kohtusid Ganvix ja FC Järva-Jaani, mäng lõppes jaanikate 0:3 võiduga. Teises poolfinaalis said kokku MC Udeva/Havi ja Paide LM, põnevas mängus tõmbas pikema õlekõrre Udeva põllumehed 4:2. Kolmandana koha mängus Türi pani Paide paika 4:1.

Finaal kahjuks oli väga ühepoolne, kuna Udeval oli ainult üks vahetus kasutada ja see andis kõvasti tunda. FC Järva-Jaani võitis oma esimese tiitli 6:2.

Lõpptabel: 1. FC JÄRVA-JAANI, 2. MC Udeva/Havi 3. Türi Ganvix, 4. Paide Linnameeskond, 5. Tähetänava Tähesõdalased, 6. Rakvere Viru Veri, 7. SK Koeru Veteranid 40+, 8. JK Viljandi Tuleviku Harrastajad.

Hooaja parimad: Põhiturniiri parim mängija: Rando Randjõe (MC Udeva/Havi). Suurim väravakütt: Rando Randjõe (MC Udeva/Havi). Parim naismängija: Aliis Jürgen (Tähetänava Tähesõdalased). Parim väravavaht: Ardi Kender (FC Järva-Jaani). Parim Finaalpäeva mängija: Aliis Jürgen (Tähetänava Tähesõdalased). Finaali MVP: Marko Mitt (FC Järva-Jaani) .

Täname kõiki võistkondi, mängijaid, kapteneid, kohtunike, kaasaelajaid, toetajaid ja lihtsale jälgijad. Eriti suured tänud Kevin-Kaur Ulki!

Alustasime kümne meeskonnaga, lõpetasime kaheksaga. SK Imavere ja Türi Livernal kahjuks lõpuni välja ei vedanud.

Sügisel alustame järgmise hooajaga. Huvilised on oodatud osalema. Pall mängu! KSJM 2018-19 võtsime eesmärgi promoda ka meie kodust Premiumliigat Premium liiga, pöördudes meie tippklubide poole palvega, et meie auhinnalauda rikastada klubide ja koondise särkidega. Kevin-Kaur Ulk  on nüüdsest JK Narva Transi JK Narva Trans retrosärgi omanik. Paide LM  särgi uus omanik on Jarmo Jürgen, FCI Levadia FC Levadia särgi võitis Matis Jürgen, Paide LM Karl Mööli  särgi omanikuks sai Andres Viikholm, FC Kuressaare kollane särk kuulub nüüd Markus Susile, Maardu LM Maardu Linnameeskond särgis võib nüüd liikumas näha Ardi Kenderit, Gert Kams pani välja oma Eesti koondise Eesti jalgpall särgi, võitja oli Riho Leevit, FC Flora FC Flora saatis meili Nikita Baranovi särgi ja selle uus omanik on Urmas Raaper ja JK Tartu Tammeka Tartu Jalgpallikool Tammeka särgi võitis üks hea mängumees

Suured tänud klubidele ja nende esindajatele!

Lõppes Järva valla nelja etapiline suusaseeriavõistlus 2019

21. märstil 2019 lõppes Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuses Järva valla nelja etapiline suusaseeria võistlus. Amba Spordiklubi korraldatud suusaseeriavõistlus toimus esmakordselt üle Järva valla (Aravetel, Järva-Jaanis, Koerus ja Valgehobusemäel). Võistlustel oli 210 osaluskorda 65 erineva võistlejaga, kellest 31 võistlesid kõigil neljal etapil.

Järva valla suusatamise seeriavõistlus 2019 (ÜS vabatehnika), 4.etapi tulemused

Aitäh kõikidele osalistele!

 

Järva valla suusatamise seeriavõistlus 2019

Järva valla võrkpalli Rahvaliiga 2019 III etapi tulemused

19.03.2019 toimus Koeru võimlas Järva valla rahvaliiga 3. etapp. Kokku oli saanud taaskord Aravete, Järva-Jaani, Koeru ja Imavere piirkonna võistkonnad. Varasemad etapid on näidanud, et mängud on väga tasavägised ja pingelised, erand ei olnud ka seekord. Kolmel esimesel etapil on olnud alati uus võitja. Seekordse mängupäeva võitis Aravete võistkond, Imavere oli teine, Koeru kolmas ja Järva-Jaani neljas. Järva valla rahvaliiga 4. etapp toimub 16. aprillil Imavere Spordihoones algusega kell 19.00.

Järva Vallavalitus tänab ettevõtteid, kes on välja pannud loosiauhinnad Järva valla rahvaliiga ettappidel (Aravete etapp - Terasman OÜ, Koeru etapp - Konesko AS, Imavere etapp - Graanul Invest).

Järva valla võrkpalli Rahvaliiga 2019 III etapi tulemused

Albus püstitati tõstmises erivanuste 22 Eesti rekordit!

16. märtsil toimus Albu rahvamajas VI Aleksander Rudolf Laane mälestusvõistlus tõstmises, mille raames selgitati välja ka Järvamaa 2019 aasta meistrid. Tänavu möödub 85 aastat, kui Aleksander Rudolf Laane, kes esindas SS Esna Kaljut, võitis oma esimese meistritiitli tõstmises 1934. aastal kehakaalus -75kg. Kokku tuli järvakas viiekordseks Eesti meistriks ja seda viimati 1944. aastal.

Võistluste rändkarika kk-75kg võitis noor 16 aastane tartlane SK Jõud Junior tõstja Aleksander Moseenko tulemusega 230kg (105+125). Noormees üritas kolmandal katsel tõugata raskust 131kg, et võistluste juhendi järgselt 100€ võita. Nimelt tuli ületada mõlemas tõsteviisis A.R. Laane rekordid, mis on rebimises 97,5kg ja tõukamises 130kg.  Rebimine õnnestus hiilgavalt, 105kg uus Eesti U17ja U20 rekord. Raskust 131kg ei saanud noormees seekord rinnale. Üritada tuleb, see viib tulemused edasi.

Võistlustel osales 42 mees- ja 14 naistõstjat. Järvamaalt 23 tõstjat, neist 2 naist. Võistluste raames püstitati 10 Eesti rekordit vanuseklassis U13. SK Vargamäe kasvandik Roomet Väli püstitas neist neli, seda kehakaalus +81kg. Roomet rebis 93kg ja tõukas 112kg. Nädal varem Leedus Telžiais võisteldes võitis Roomet vanuseklassi U14 uue Eesti rekordiga 199kg (92+107). Seljatasime Leedu ja Läti noortõstjad. Peale algraskuse 107kg tõukamist lõi terav valu paremale kõhupiirkonda, mis segas järgmiste katsete sooritust. Nii jäigi 112kg seal tõukamata. Aga nädal hiljem sai see teoks. Tubli Roomet.

Mõlemas  vanuseklassis U17 ja U20 püstitati 6 Eesti rekordit ja seda SK Jõud Junior tõstjate poolt. Võisteldi kümnes vanuseklassis sinclairi punktide põhjal, millest neli naistele ja kuus meestele. SK Vargamäe kaks kindlat esikohta naiste vanuseklassis läks haiguste nahka. Emma Kivirand haigestus kaks päeva enne võistlusi ja nii jäigi vanuseklassi U13 võit SK Mäksa neiu Loore-Lii Aaviste päralt 127,5 sp. Ave Bombul, kes naiste arvestuses eelregistreerimise alusel oleks olnud kindel võitja, haigestus juba esmaspäeval 11. märtsil ja loobus võistlemast. Kuigi olime selleks valmistunud kaks kuud.

Tasavägine võitlus Järvamaa tiitlitele käis kahes kehakaalus -39kg ja -89kg. Kergemas kehakaalus, 2008 aastal sündinud poiste, Mirdo Ellerammi ja Erki Jalasti duellis selgus võitja just rebimise paremuse põhjal, kus albukas Erki jäi ühe kiloga peale. Tõukasid  mõlemad poisid 26kg, kuigi Erki seda teisel katsel. Kolmas katse raskusel 29kg ebaõnnestus. Poisid püstitasid mõlemad isiklikud rekordid. Teine kõva duell käis vanade tegijate kolmekordse Eesti meistri, meistersportlase  Martin Metsma ja vähem tiitleid omava klubikaaslase, neli aastat noorema Lembit Pendi vahel kk-89kg. Rebimise järel jäid mõlemad tulemusele 105kg. Lembit jäi algraskusele. Oli enamaks valmis, aga ebaõnnestus. Martin alustas tõukamist 120kg, Lembit tellis alla 125kg. Algraskused üleval. Martin tõukas teisel katsel 126kg, läks juhtima, Lembit  tellis 127kg, tõukas ja läks omakorda  juhtima. Kolmas otsustav katse Martinil raskusel 130kg ebaõnnestus. Lembit tellis 132kg. Ei tõuka, aga võitis ikkagi. Sinclairi punktide alusel võitis Martin Lembitut meeste vanusegrupis 5 sp. kuna oli kergem. Hea pinge oli õhus. Sellised hetked annavad võistlustele vürtsi.

Vanusegruppide võitjad: naised U13/4 osavõtjaid  Võitja nimi ( sünniaasta)/ SK Vargamäe tõstjad

U13/4 Loore-Lii Aaviste (07)  127,5sp.   4. Nele Marie Palmeos (10) 54,44sp. (neiu esimene võistlus) U17/6 Angelina Matjuhina (03)  208,68 sp. Võistluste parim naine. 2. Kaisa Kivirand (03) 151,44 sp. tõukas ainult algraskuse 58kg , kuna parem põlv teeb endiselt valu.                                                                                                                    

Naised/2 Lelia Janko (86)    154,62sp.   Nais veteranid/2   Terje Retter (75)       117,38sp.

Mehed U12/13 1. Prohor Kimmer (07) 162,7sp. 2. Daniel Purk (10)  154,96sp. 3. Kait Viks (07) 133,23sp 4.Harri Saareoks (08) 121,09sp. 5. Erki Jalast (08) 105,34sp. 6. Mirdo Ellermaa (08) 102,02 sp. 9. Mirko-Marjo Matsalu (07) 80,39sp.  12.Alex Purk (09) 74,57 sp.

U15/6 1. Roomet Väli (05) 228,34 sp. 4. Maiko Jalst (06) 179,09sp.  5.Raijan Maasik (06) 124,7 sp.  6.Aleksander Jermakov (05) 102,22sp.

U17/1 Aleksander Moseenko (03) 298,92sp.

U20/3 1. Nikita Klevtsov (00)  328,89sp 3. Armas Reisel (01) 252,73 sp.

Mehed/13 1. Rasmus Zarubin (92) 347,26sp. 2. Teet Karbus (98) 290,59 sp. 3. Mati Karbus (96) 290,26sp. 5. Martin Metsma (89) 275,34 sp.  6. Lembit Pent (93) 270,24 sp.  7. Darvi Jalast (87) 253,26 sp.  10. Allar Lelumees (91) 173,97 sp.

Veteranid/6  1. Aivar Zarubin (71) 345,72 masterp.  3. Erik Kuningas (77)  325,28 msp. 6. Avo Pent (82) 208,89 msp.

Järvamaa meistrid:

Mehed

kk-34kg Daniel Purk (10)                              43kg (18+25)     rekordi kordamine

kk-39kg Erki Jalast (08)                                48kg (22+26)     esimene võistlus

kk-44kg Harri Saareoks (08)                        60kg (25+35)     uus rekord summas

kk-49kg Mirko-Marjo Matsalu (07)               47kg (20+27)     uued rekordid

kk-55kg Aleksander Jermakov (05)              64kg (28+36)     uued rekordid

kk-61kg Maiko Jalast (06)                            116kg (50+66)   uued rekordid

kk-67kg Armas Reisel (01)                           179kg (79+100)

kk-81kg Teet Karbus (98)                             238kg (106+132) teenib kaitseväes ja ilma trennita põrutab

kk-89kg Lembit Pent (93)                             232kg (105+127)

kk-96kg Mati Karbus (96)                             251kg (110+141)              tõukamise rekord

kk-102kg Roomet Väli (05)                          205kg (93+112)                 kõik uued rekordid

kk-109kg Avo Pent (82)                                179kg (77+102)

kk+109kg Erik Kuningas (77)                       266kg (114+152)

Naised

kk-59kg Nele Marie Palmeos (10)                34kg (14+20)     esimene võistlus

kk+59kg Kaisa Kivirand (03)                        111kg (53+58)   rebimise rekord

 

Ahti Uppin

SK Vargamäe vanemtreener

 

U15 võitja Roomet Väli. Autasutas A.R. Laane tütar Merike poegadega.

 

13 aastane Roomet Väli püstitas 4 uut Eesti rekordit vanuseklassis U13.

 

kk-81kg Järvamaa meister 2019 Teet Karbus kes oli ka võistluste parim järvakas. 

Eesti kadettide meistrivõistlustelt võideti medaleid

Paikuse Spordikeskuses toimus 16. märtsil Eesti meistrivõistlused vaba-, kreeka-rooma- ja naistemaadluses kadettidele. Kokku osales võistlustel 155 maadlejat, kellest neli oli Järva vallast ning kõik lõpetasid võistluse medalitel.

Tulemused:

I koht Ats Pajula, kreeka-rooma maadlus kehakaal -82kg (Käravete, Tapa VSK)
II koht Eva-Maria Raudsepp, naistemaadlus kehakaal -65kg (Koeru, Väike-Maarja RSK)
III koht Brent Bürkland, vabamaadlus kehakaal -48kg (Peetri, Järvamaa Matimehed)
III koht Kennet Künnarpuu, kreeka-rooma maadlus -97kg (Järva-Jaani, Järvamaa Matimehed)

Eesti Noorte Meistrivõistlused olid Järva valla suusatajatele edukad

9.-10. märtsil toimusid Eesti noorte meistrivõistlused Haanjas. Järva vallast oli võistlemas Ambla SK ja RR Suusaklubi suusatajad. Esimesel päeval toimusid individuaaldistantsid ja teisel päeval teatesõidud.

Individuaaldistantside tulemused:

N14 Anna-Liisa Leiten (Ambla SK) 31. koht, Anette Liselle Kirsipuu (RR Suusaklubi) 33. koht, Kerli Kleitsmann (RR Suusaklubi) 43. koht.

M14 Maanus Udam (RR Suusaklubi) 18. koht Kennet Keerberg (Ambla SK) 26. koht, Aleks Homin (RR Suusaklubi) 33. koht, Kerto Kaasiku (Ambla SK) 44. koht, Raiko Alliksaar (Ambla SK) 44. koht.

N16 Laura Lään (RR Suusaklubi) 3. koht, Õnnela Rodandau (RR Suusaklubi) 6. koht, Karoliina Tõnisson (RR Suusaklubi) 8. koht,  Keitlin Jalast (RR Suusaklubi) 16. koht, Kirke Jamnes (RR Suusaklubi) 22. koht.

M16 Mehis Udam (RR Suusaklubi) 2. koht,  Rico Rohi (RR Suusaklubi) 9. koht, Karli Tihane (RR Suusaklubi) 17. koht, Jaan Kirsipuu (RR Suusaklubi) 23. koht.

N18 Kaidy Kaasiku (Ambla SK) 2. koht, Keidy kaasiku (Ambla SK) 3. koht, Aiki Jalakas (RR Suusaklubi) 10. koht, Anni Jalakas (RR Suusaklubi) 12. koht.

M18 Kaspar Keerberg (Ambla SK) 16. koht, Aron Ott (RR Suusaklubi) 19. koht.

Teatesõitude tulemused:

N14 Kerli Kleitsmann, Christina Rohi ja Anete-Liselle Kirsipuu 8. koht (RR Suusaklubi)

M14 Markus Ubaleht, Maanus Udam ja Aleks Homin 9. koht (RR Suusaklubi)

M14 Kennet Keerberg, Kerto Kaasiku ja Raiko Alliksaar 10. koht (Ambla SK)

N16 Karoliina Tõnisson, Õnnela Rodandau ja Laura Lään 1. koht (RR Suusaklubi)

M16 Jaan Kirsipuu, Mehis Udam ja Rico Rohi 2. koht (RR Suusaklubi)

N18/20 Kaidy Kaasiku, Keidy Kaasiku, Anett Liisa Parts 5. koht (Ambla SK)

N18/20 Keitlin Jalast, Anni Jalakas ja Aiki Jalakas 7. koht (RR Suusaklubi)

SK Vargamäe tõstjad osalesid Leedus rahvusvahelisel võistlusel

21.03.19

SK Vargamäe tõstjad osalesid 8-10. märtsil 9 tõstjaga Leedus, Telžiai linnas rahvusvahelisel võistlusel.

Sõitsime välja naistepäeva varahommikul, et neiukesed õed Kaisa Kivirand ja Emma Kivirand saaksid sama päeva õhtul võistelda. Noorem 12 aastane Kaisa võistlus algas kell 16. Algraskus rebimises 39kg alistus teisel katsel ja enamaks Emmal jaksu polnud. Tõukamine tõi valu südamesse, sest algraskus 50kg õnnestus alles kolmandal katsel. Õnneks oli naistepäev päästetud. Ikkagi vara tõusta ja 7,5 tundi sõitu ning siis pea kohe võistlema. Eks see mõjus ka tulemusele. Aga siiski, tasuks Emmale 10 tüdruku seas viies koht ja medal 132,7 sp. Kaisa Kivirand oli koha võrra parem naiste arvestuses, kus võistles 9 naist. Kaisa tulemus oli rebimises 52kg ja tõukamises 60kg ja 153 sp. Korraldaja autasustas naisi naistepäeva vääriliselt lisaks medalite ja karikate ka lilleõietega.

Ainsa kehakaalu võidu meie klubist sai Aravete KK koolipoiss Maiko Jalast, kes võitis kk-55kg uute isiklike rekorditega 113kg (48+65). Teise koha saavutas kk-89kg Mati Karbus tulemusega 252kg (112+140). Mati vend Armas Reisel võitis kk-67kg III koha hea tulemusega 180kg (80+100). Roomet Väli võitis kk-102kg III koha uute isiklike ja Eesti  rekorditega vanuseklassis U13. Roomet alustas rebimist 86kg, mis juba sai uueks Eesti rekordiks, Heas rütmis rebis 13 aastane vägilane ka 90kg ja siis ka 92kg. Seda väga hea kindlusega. Tõukamise algraskus 107kg tuli kergelt, kuid tõstevöö pigistas, põhjustades roiete ja kõhu piirkonnas äkitselt tõustes ägeda valu. Kaks korda 112kg rinnal, aga ei suuda tõugata. Ikka valu andis tunda. Ootame järgmist võistlust. Kõige pisem ja noorim 8 aastane Daniel Purk oli tubli ja suutis hommikul vara võisteldes saavutada 10 poisi konkurentsis kk-35kg 8 koha 41kg(17+24). Poisi enda kehakaal oli 25kg. Nädal hiljem teeb Daniel summaks 43kg (18+25).

Leedu võistlust tuleb lugeda kordaläinuks, sest tulime 1. märtsil just treeninglaagrist Käärikult, kus koormus oli suur. Iga päev suusatasime ja tegime üle päeviti kaks kangi trenni. Ootan lähiajal veel rekordite kasvu ja seda juba 30. märtsil Viljandis toimuval U13 Eesti meistrivõistlustel. SK Vargamäe on registreeritud 10 võistlejaga. Võistluste normiks on tõsta algraskustega rebimine + tõukamine kokku oma kehakaal. Seekord nõrgemad peavad veel aastaks koju jääma.

 

Ahti Uppin

SK Vargamäe vanemtreener

Toimetaja: ILME KUKK

Järva valla esimeseks pokkerimeistriks krooniti Oliver Seire

Pokkeri võitja Oliver Seire pildil vasakul ja teise koha omanik Ermo Vihtre paremal (Foto: Jaak Tammik)


Järva-Jaani kultuurimajas toimus 10. märtsil esmakordselt Järva valla I lahtised meistrivõistlused pokkeris. Võistlustele registreeris ennast 42 mängijat üle Eesti (Tallinn, Tartu, Suure-Jaani, Paide, Viljandi, Rakvere), neist pooled Järva vallast. Mängupäev algas kell 12.00 ja võitjad selgusid kell 19.00. Esimeseks Järva valla meistriks krooniti Oliver Seire Järva-Jaanist, teise koha võitis Ermo Vihtre Koerust ja kolmanda koha Tarmo Saar samuti Koerust.

Järva valla spordi ja rahvatervise spetsalist Jaak Tammik: "Oli väga meeleolukas ja kordaläinud pokkeripäev".

 

Eesti juunioride meistrivõistlustelt kaks pronksmedalit Järva valla maadlejatele

Kennet Künnarpuu EMV juunioride pronks. Foto: Maria Kilk

Tapal toimus 3. märtsil Eesti meistrivõistlused juunioridele kreeka-rooma maadluses. Võistlustest võttis osa kaks Järva valla maadlejat. Ats Paljula (Käravete, Tapa Valla Spordiklubi) võitis kehakaalus -82kg pronksmedali ja Kennet Künnarpuu (Järva-Jaani, Järvamaa Matimehed) kehakaalus -97kg võitis samuti pronksmedali.

Järva vald on murdmaasuusatmises parim omavalitsus Eestis

I koht, koosseisus: Keidy Kaasiku, Anni Jalakas ja Kaidy Kaasiku

Kadrinas toimusid 2.-3. märtsil 35. Eestimaa Omavalitsuste Talimängud. Järva vald saavutas valdadest üldarvestuses kaheksanda koha ja suurtest valdadest kuuenda koha. Kokku osales mängudel 50 Eestimaa omavalitsust.

Talimängudel võisteldi järgnevatel aladel: murdmaasuusatamine, mäesuusatamine (mäesuusk ja lumelaud), juhtide võistlus, meeste korvpall, naiste korvpall, lauatennis, male, kabe, ujumine. Järva vald võistles murdmaasuusatamises, meeste korvpallis, lumelauas, lauatennises, males, kabes ja juhtide võistluses esindas Järva valda vallavanem Rait Pihelgas. Järva valla eest andsid oma panuse 60 sportlast. Arvesse läks murdmaasuusatamine + 5 parema spordiala kohapunktid. Parima tulemuse eest hoolitsesid Järva valla suusatajad, kes võitsid meeste teatesuusatamise, naiste teatesuusatamise ning olid ka parimad individuaaldistantsidel.

Järva vald tänab kõiki, kes esindasid Järva valda.

 

Järva valla tulemused:

Murdmaasuusatamine 1. koht
Juhtide võistluse 8. koht
Mäesuusatamine (lumelaud) 9. koht
Meeste korvpall 12. koht
Lauatennis 22. koht
Kabe 16. koht
Male 15. koht

Täpsem info: http://joud.ee/est/g79s4635

Madisepäeva suusasõit ja Järvamaa meistrivõistlused suusatamises 2019

Nublust Nabiks II etapp

Rakke Koolis toimus 16. veebruaril 2019 vabamaadluse seeriavõistluse Nublust Nabiks II etapp. Rakke etapil osales 135 noormaadlejat. Järva vallast oli võistlemas 10 noormaadlejat. Järva valla noored treenivad ennast neljas erinevas maadlusklubis (Järvamaa Matimehed-Koeru, Väike-Maarja RSK-Väike-Maarja, SK Tapa-Tapa, Korrus3-Paide).

 

Tulemused

II koht: -26 kg Karl Kirsimets (Koeru/JMM), -48 kg Brent Bürkland (Kareda/JMM)

III koht: -29 kg Kevin Hanko (Koeru/JMM)

5. koht: -29 kg  Renno Miko Aedmäe (Koeru/JMM), -41 kg Rasmus Peets (Koigi/JMM), Timor Arusaar (Järva-Jaani/JMM)

7. koht: -38 kg Uku Nugis (Imavere/Korrus3) -48 kg Lauri Kallas (Koeru/JMM)

Tüdrukud

I koht: -39 kg: Anu-Liis Raudsepp (Koeru/Väike-Maarja RSK), -62 kg: Eva-Maria Raudsepp (Koeru/Väike-Maarja RSK)

Marta Pajula krooniti Eesti meistriks naistemaadluses

Põlva Mesikäpa spordihoones toimus 10.02.2019 Eesti meistrivõistlused vaba-, kreeka-rooma- ja naistemaadluses. Järva valla maadlejad olid esindatud kõikides maadlusstiilides. Järvakatest parima tulemuse saavutas Marta Pajula naistemaadluses, kes krooniti naiste absoluutkaalus Eesti meistriks. Vabamaadluses oli Järvakatest väljas kaks sportlast ja kreeka-rooma maadluses üks maadleja. Eelkõige oli tegemist noosportlastega, kes käisid võistlustel kogemust hankimas.

 

Tulemused:

Naistemaadlus

-76 kg: Marta Pajula (Aravete/Tapa SK) 1. koht

Vabamaadlus

-61 kg: Helar Okas (Koeru/JMM) 9. koht

-86 kg: Kennet Künnarpuu (Järva-Jaani/JMM) 7. koht

Kreeka-Rooma maadlus

-82kg: Ats Pajula (Aravete/Tapa SK) 8. koht

Eesti omavalitsusjuhid võistlesid Elvas talvises mitmevõistluses

6.-7. veebruaril  2019 toimus 16. Eesti omavalitsusjuhtide talvine mitmevõistlus. Üldvõitjaks meestest tuli Jaanus Järveoja ja naistest Kandela Õun. Rändkarikas kuulub Toomas Järveojale.

Elvas, Tartu Tervisespordikeskuses toimunud võistlusel osalesid 16 meest ja 3 naist kümnel erineval spordialal. Omavalitsusjuhid võistlesid kahes võistlusklassis - praegu ametis olevad juhid ja eksjuhid, ehk endised vallavanemad, linnapead ja volikogu esimehed. Üldvõitjaks tuli endine Nõo valla volikogu esimees Jaanus Järveoja, kes edastas teiseks tulnud endist Järva-Jaani vallavanemat Arto Saart seitsme punktiga. Kolmanda koha saavutas Elva valla vallavanem Toomas Järveoja.

Naistest saavutas esikoha endine Sauga valla volikogu esimees Kandela Õun endise Võhma linnapea Anneli Siimussaare ees. Kolmas koht kuulus Nõo valla volikogu esimees Krista Kvarnströmile.
Maakondade arvestuses tuli võitjaks Põlvamaa, Tartumaa ja Järvamaa ees.

Järva valda esindas Jüri Ellram, kes kaotas esikohale vaid 46 punkti ning tuli sellega juhtide arvestuses neljandale kohale. 

Tulemused SIIN

 

Põltsamaa Jõe XXXVII Talimängud

Põltsamaa Jõe XXXVII Talimängude 2019 koondprotokoll, 29. jaanuar, 31. jaanuar ja 2. veebruar.

Kavas oli 13 spordiala ja võistlustest võttis osa 432 võistlejat.

XII Ambla Külaliiga saalijalgpalli turniir

XII Ambla Külaliiga saalijalgpalli turniiril Aravete Spordihoones 2. veebruaril 2019 osales 3 võistkonda, kes mängisid omavahel läbi 2 ringi.

Turniiri võitjaks tuli 4 võitu ja 12 punkti kogunud võistkond SATS, kes mängis koosseisus Elvis Homin, Kristjan Tamtik, Maikel Homin, Kaur Lillevälja, Marko Vest, Urmas Raaper, Kevin Metso ja Aigar Lumiste.

II koha saavutas 4 punkti kogunud võistkond REAL SOCIEDAD ja III koha 1 punkti teeninud võistkond UNITED.

Turniiri parimaks mängijaks tunnistati Kevin Metso ja parimaks väravavahiks Aigar Lumiste. Noore tulevikulootuse eriauhinna sai 8 aastane Joosep Jõendi võistkonnast United.

Pildil turniiril osalejad koos korraldajatega. Pildi autor Jana Prutenskaja.


Leo Matikainen

Aravete Spordi- ja Tervisekeskuse juhataja

Eesti veteranide meistrivõistlused ja XI Mati Kulmu mälestusvõistlus 2019

Aravetel toimunud Järvamaa MV lauatennises tulemused

18. novembril 2018 Aravetel toimunud Järvamaa MV lauatennises tulemused:

 

Mehed:

1.koht - Voldemar Tusis 

2.koht - Riho Lööper

3.koht - Jaanus Tamm

Turniiri tabel

 

Naised:

1.koht - Reet Kullerkupp

2.koht - Marta Laas

3.koht - Mare Aade

Turniiri tabel

 

Poisid kuni 14:

1.koht - Rain Langus

2.koht - Rasmus Tommula

3.koht - Kennet Keerberg

Turniiri tabel

 

Tüdrukud:

1.koht - Leida Riin Loog

 

Mees paarismäng:

1.koht - Voldemar Tusis (Türi) ja Vambola Annilo

2.koht - Marko Kapp ja Rein Sander

3.koht - Urmas Virves (Järva-Jaani) ja Reimo Kaasiku (Ambla)

 

Sega paarismäng:

1.koht - Voldemar Tusis ja Marta Laas (Koeru)

2.koht - Reet Kullerkupp (Imavere) ja Urmas Virves (Järva-Jaani)

3.koht - Mare Aade (Koeru) ja Aksel Õunapuu (Aravete)

 

Mees paarimängu ja sega paarismängu tabelid

Järvamaa meistrivõistlustel koroona paarismängudes Koeru SK tulemused

Türil 17. novembril 2018 toimunud Järvamaa meistrivõistlustel koroona paarismängudes Koeru SK tulemused:

Tõnu Maiste & Urmas Virves 1. koht

Mati Suun & Jaan Lang 3. koht

Raivo Laine & Urmas Pirnpuu 4. koht

 

Järvamaa meistrivõistluste koroona paarismängude turniiritabel

Eesti 2018. aasta meistrivõistlustel Spordiveteranide lauamängude mitmevõistluses Koeru SK head tulemused

Kernu Rahvamajas 11. novembril 2018 toimunud Eesti 2018. aasta meistrivõistlustel Spordiveteranidele lauamängude mitmevõistluses sai Koeru SK maakonna arvestuses 1. koha.

Individuaalses vanuserühma arvestuses:

mehed 60-69: Urmas Virves 2. koht ja Mati Suun 4. koht

naised: Mare Aade 1. koht

mehed üle 70: Tõnu Maiste 3. koht

 

Rohkem infot http://www.koroona.ee/avaleht.html

Peetri tüdrukud osalesid Kaitseliidu 2018 meistrivõistlustel laskmises

Laupäeval, 15. septembril 2018 osalesid Peetri tüdrukud Järva maleva võistkonnaga Kaitseliidu 2018 meistrivõistlustel laskmises.

Tulemused:

Ege Orlovski - 280,6 punkti ja 23. koht

Karolin Kons - 263,9 punkti ja 27. koht

Arli Orlovski - 258,3 punkti ja 28. koht

 

Kokku oli 34 võistlejat ja 14 võistkonda. Järva malev saavutas 11. koha.

Koeru noortevõistlused kergejõustikus tulemused

Koeru seeriajooksud ja tervisekõnd 3. etapi tulemused

Toomas Berendseni XIV karikavõistluste tulemused Aravetel

Põltsamaa Jõe 44. Suvemängude kokkuvõte

Põltsamaa Jõe 44. Suvemängud toimusid 26. augustil 2018

Osalejaid kokku 364 (324 + 40 last):

Põltsamaa vald 163

Põhja-Sakala vald 66

Viljandi vald 55

Järva vald 40

Lastevõistlus 40 (nimelist ja OV registreerimist ei olnud)

 

Põltsamaa Jõe 44. Suvemängude protokoll

Põltsamaa Jõe 44. Suvemängude discgolfi tulemused

Järva valla sportlased osalesid jaanuaris toimunud Põltsamaa Jõe XXXVI Talimängudel

4.03.19

Järva vald osales jaanuaris toimunud Põltsamaa Jõe XXXVI Talimängudel, saavutades teise koha.

Võistlusalasid jätkus nii siseruumidesse kui õue, võisteldi suusatamises, uisutamises, jääpallis, talvises kalapüügis, perede teatevõistluses, tänavakorvpallis, kabes, males, lauatennises, mälumängus, koroonas, saskus, sisepentankis, bridžis, noolemängus ja õhupüssist laskmises. Enamus võistlusi peeti 21. jaanuaril, vaid sasku ja bridži paremus selgitati nädal varem.

Üldkokkuvõttes saavutas Järva vald teise koha, jäädes alla Põltsamaa vallale ja edastades Viljandi valda.

Järva vallavolikogu esimehe Jüri Ellrami sõnul on selliseid noortele suunatud mänge  jätkuvalt vaja. „Järgmine kord võiksime Põltsamaa vallale tõsisemat konkurentsi ka osalejate arvu poolest pakkuda" tegi Ellram plaane järgmistel mängudel osalemiseks.

Mängude pidulik lõpetamine toimub 25. jaanuaril Põltsamaal, kus tehakse mängudest kokkuvõte ning autasustatakse võitjaid.

Osalejad olid tublid ja suur tänu teile! 

Lisas esialgne tulemuste tabel

Toimetaja: ILME KUKK