Tere Haapsalu!

Alati on kasulik kogemusi jagada ja tutvuda erinevate inimeste ja süsteemidega. Täpselt nii tegi täna ka Järva vallavalitsus. Käisime külas Haapsalu Linnavalitsusel ning tutvusime sealse toimiva süsteemiga. Vahetasime palju erinevaid mõtteid ning uurisime, kuidas toimetab linnavalitsus.

Haapsalu linna rahvaarv on 13 513 ning linna pindala 271,82 km². Lasteaedasid on kokku seitse ja koole viis ning lisaks ka neli huvikooli. Pärast haldusreformi liitus Haapsalu linnaga Ridala vald.

Meeldival ja inforohkel vastuvõtul osalesid Haapsalu Linnavalitsuse poolt linnapea Urmas Sukles, aselinnapea Liina Põld, finantsjuht Martin Schwindt ning avalike- ja välissuhete nõunik Tõnu Parbus. Linnavalitsus tutvustas Järva vallavalitsuse liikmetele lisaks kogemustele ka lahkesti Haapsalu Linna Spordibaasid OÜ tegevusalasid- tõesõna, Haapsalus jätkub tegevust kõigile- maadlus, vehkelmine, tennis, kergejõustik, lasketiir, ujula, jõusaal, fitclub treeningklubi ja muidugi suur staadion. Samuti külastasime Haapsalu lasteaed Vikerkaart, SA Haapsalu ja Läänemaa Haigla hooldekodu ja Haapsalu Kultuurikeskust. Järva vallavanem Rait Pihelgas uuris liitunud endise Ridala valla tänaseid seisukohti ja kogemusi ning linnapea Urmas Sukles selgitas:"Haapsalu linna ääres, ehk maal, elavad inimesed on rahul enda tänase eluga ning kinnitame, et elu endises Ridala vallas on vaid paremuse poole läinud." Kohtumiselt võtsid Järva vallavalitsuse liikmed endaga kaasa palju huvitavaid ideid, mis annavad kaalutlust erinevateks tegevusteks.