Oma ala asjatundjate koolitunnid pakkusid huvi paljudele

6. veebruari hommik oli Koeru keskkoolis sagimist täis: koolimaja kogunes pilgeni külalisi ja õpilasi täis, nende vahel torkasid silma sinistes pusades ürituse korraldajad, käes raadiosaatjad. Kell 9 helises spetsiaalselt selleks koolipäevaks valminud „koolikellahelin" ja „Õpime professionaalidelt" vol 2 võis alata.

Sedapuhku oli professionaale 27 (eelmisel aastal 14) ja kuulajaid ligi 700 üle kogu Järvamaa (näiteks Paide G 30, Paide ÜG 16, Aravete KK 45, Järva-Jaani G 28, Imavere PK 14, Peetri kool 30, Roosna-Alliku PK 7, Väätsa PK 23, Albu PK 16, Türi PK 4). Rajaleidja aitas õpilased teistest maakonna koolidest bussidega Koeru tuua.

Koeru keskkooli õpilasesinduse presidendi Hannes Linno sõnul olid kaugemad külalised tulnud Keeni põhikoolist Valgamaalt, nii et miks ei võiks üritus kasvadagi üle-eestiliseks?

Ligi aasta väldanud eeltöö jagasid korraldajad erinevate valdkondade (turundus-, partnerlus-, dokumentatsiooni-, heaolu-, logistika-, toitlustus-, arendus- ja projektivaldkond) vahel. Igapäevaselt panustas 27 õpilast, pluss abilised. „ Ainuüksi tunniplaani palneerida oli pikk protsess. Iga külaline sai valida, mitu tundi ja kellel ta tahab anda," ütles ta. Eelmisel õhtul mängisid korraldajad läbi kogu ürituse. „Peaproov sai edukalt läbitud. Täna on minu päev nautida," lubas Hannes ja juhatas järjest koolimajja külalisi. Tulid peaminister Jüri Ratas, riigikogu spiiker Eiki Nestor, õiguskantsler Ülle Madise, vandeadvokaat Allar Jõks, ajakirjanik Kristjan Pihl, näitlejad Inga Lunge ja Kristjan Lüüs, korvpallitreener Howard Freier, bikiinifitnessiga tegelev Kaisa Abner, ettevõtja Rasmus Rask, lastekirjanik Jaanus Vaiksoo ja paljude teised.

Esimene „Õpime professionaalidelt", kus õpetajate asemel olid tunde andmas oma ala asjatundjad, toimus eelmisel aastal ja vaid Koeru kooli õpilastele. Ettevõtmine oli edukas ja tõi kooli õpilasesindusele nii oma kooli, koduvalla kui üle-eestilise tunnustuse – sügisel pärjati Koeru keskkooli õpilasesindus haridusprogrammi „Ettevõtlik kool" konkursil  „Edu ja tegu"  tiitliga Eesti kõige põnevam koolitund 2017 ja haridus- ja teadusministeerium koostöös Eesti noorsootöö keskusega tunnustas 26. jaanuaril Koeru noori aasta õpilasesinduse tiitliga.

Pildid ürituselt ÕPIME PROFESSIONAALIDELT