Muusikakool tähistas erilise kontserdiga sünnipäeva

Teisipäeval, 17. aprillil tähistas Koeru muusikakool  kontserdiga oma 15 sünnipäeva. Laval olid ainult ansamblid. Kontserdile pani särtsaka punkti Türi-Koeru noorteorkester, kes on koosmängu harjutanud 23. jaanuarist saati ja sõidab mais Hollandisse Euroopa Muusikakoolide Liidu XIII noorte muusikafestivalile.

Koeru kultuurimaja direktor Eva Linno märkis tervituskõnes, et Koerus pole ühtegi kontserti, kus muusikakooli lapsed ei saaks esineda. Järva abivallavanem Tiina Oraste rõhutas muusikaõpingute tähendust ja lootis, et mõne aja pärast võiksid muusikakooli filiaalid olla ka teistes valla asulates.

Pärast kontserti pakuti koogikesi ja morssi ning arutleti kuuldu üle. Türi muusikakooli õpetajad Viia Ivask ja Silvi Nielson tunnustasid Koeru kolleege erilise kontserdi eest. See, et ansamblid üles astuvad, on üsna tavaline. Aga see, et ansambli moodustavad ühe klassi õpilased, nii et laval saavad kokku erinevad pillid, üsna harukordne.

Koeru muusikakooli direktor Kerli Sirila teadis öelda, et ka lastele meeldis selline koosmäng.

Muidu teeb viiuliõpetaja viiuli- ja flöödiõpetaja flöödiansambli  – nende esitused kõlasid kooli 10. sünnipäevapeol ja ka nüüd.  Sealt sammuke edasi minna oli lapsed klasside kaupa koos oma pilliga lavale tuua. Solfedžoõpetaja Pille Piibeleht tunnistas, et tööd oli sellega palju. Asja mõte oli, et lapsed saaksid oma pilli teistega koos mängida ja kuuleksid, kuidas pillid koos kõlavad.  „I klass mängis eesti rahvaviisi „Tiiu, talutütrekene" ja II klass ungari rahvaviisi „Minu hani" – mõlemad laulud on solfedžo õpikutes ja me laulame neid noodinimedega. Seekord otsustasin, et mängime neid igaüks oma eriala pilliga. Iga klassi loo juures pidin arvestama, et helistik oleks sobiv kõikidele pillidele (võtted, mis sobivad puhkpillidele, võivad keelpillidel väga ebamugavad olla ja vastupidi). Lugude otsimisel lähtusin ka sellest, milliseid pille antud klassis mängitakse," selgitas ta. „Näiteks sobis III klasssile „Mehed ei nuta", kuna oli olemas vibrafonimängija,  ja IV klassile „Must ja valge koer", sest olid ksülofon ja flööt, kes mängisid meloodia osa, teised pillid said saatepartiid mängida. V klassile sobis jälle Herb Alperti  „So what´s new", kuna seal on kandev osa trompetil – selle loo proovidega alustasime veel vana aasta sees, teistega jaanuarist."

Enamus ideid sai ta YouTube´ist , aga näiteks „Musta ja valge koera" viisijupike on tema poja mobiilihelinaks ja ju hakkas sealt kummitama.  Partiid kirjutas ja seadis pillidele Pille ise. „Loomulikult vaatas Kerli ka üle ja andis head nõu," ütles ta.

Kerli Sirila vastas küsimusele, mis talle oma kooli juures eriti meeldib, et sõbralik õhkkond. „Kollektiiv on tore, pillipark korralik, lapsed heatahtlikud – majas valitseb hea aura: sõbralik, positiivne, innustav. Hea keskkond," lausus ta.

Ka Koeru muusikakooli pere tahab pidevalt edasi arendad. „Digi, digi, digi!" kinnitas Kerli. „Meil on ju kõik manuaalne ja naturaalne."

Kool tahab ajaga kaasas käia ja vajab selleks korralikku arvutiparki, mis annaks võimalusi lõimuda, muuta õpe põnevamaks ja noortepärasemaks. „Näiteks kui solfedžos oleks dikdaati tehes peas kõrvaklapid, saaks igaüks teisi segamata viisi kaasa ümiseda," tõi näite Pille Piibeleht.

Kerli Sirila teada on arvutist leida ka mitmeid tänapäevaseid ja huvitavaid programme noodiõpetuse tarvis ja ka fonogramme pillide saatmiseks. Aga pilliõpetusest ei kao kuhugi ka manuaalne ja naturaalne. „Programmi „Igale lapsele oma pill" viimasest taotlusvoorust saime 7000 eurot tiibklaveri Kawai ostmiseks, Järva vallavalitsus paneb teist niipalju juurde," ütles ta.

Kes tahab uuel klaveril (või teistel pillidel) mängu selgeks saada, peab tulema katsetele, mis toimuvad esmaspäeval 28. mail ajavahemikul  kell 14–18. Õpilasi oodatakse kõikidele erialadele: klaver, akordion, viiul, kitarr, flööt, klarnet, saksofon, trompet, tromboon ja löökpillid.

Koeru muusikakooli kevadkontsert toimub teisipäeval 29. mail kell 17 Aruküla mõisa saalis.

 

1. ja 2. Koeru muusikakooli 1. klassi õpilased astusid üles eesti rahvaviisiga „Tiiu, talutütrekene".

 

3. III klass harjutas selgeks tuntud meloodia filmist „Mehed ei nuta".

 

4. Laval on Türi ja Koeru muusikakooli flöödikvartett.

 

5. IV lassi õpilased sai esitada lõbusaid variatsioone "Musta ja valge koera" multika teemadel, ksülofonil Angela Ringmets.

 

6. Esineb Koeru muusikakooli puhkpilliansambel, milles mängib kaasa ka Kerli Sirila.

 

7. Kerli Sirilale ja Koeru muusikakoolile soovivad õnne Järva abivallavanem Tiina Oraste ja Koeru piirkonnajuht Toomas Tammik.

 

8. Heale naabrile toovad õnnesoove Koeru keskkooli direktori kt Jaan Kabin, Koeru lasteaia Päikeseratas juht Anu Kangur ja Koeru kultuurimaja kunstiline juht Krista Jürgens.

 

9. Kontserdile pani särtsaka punkti Türi-Koeru noorteorkester.

 

10. Orkestrit juhatab Ants Oidekivi.