Jõustub rahvastikuregistri seaduse muudatus

1. jaanuarist 2019 jõustub rahvastikuregistri seaduse muudatus, mis puudutab inimesi, kelle elukoht rahvastikuregistris on ainult kohaliku omavalitsuse täpsusega. See tähendab, et inimeste elukohaks on märgitud Järva vald. 2018. aasta jooksul tuleb neil inimestel esitada vallavalitsusele oma elukoha täpne aadress.

See on väga oluline selleks, et ka edaspidi oleks võimalik kasutada mitmesuguseid omavalitsuse või riigi teenuseid (näiteks lasteaiakoht, elukohast sõltuvad toetused, juhiloa pikendamine jms) ja osaleda valimistel.

Selline olukord, et registris on elukohana märgitud vaid Järva vald, on tekkinud sel põhjusel, et pärast kolimist ei ole inimene oma elukohaandmeid muutnud ja endise elukoha omanik on palunud omavalitsusel inimene oma korterist või majast välja registreerida. Uue rahvastikuregistri seadusega kaotavad omavalitsuse täpsusega elukohaandmed kehtivuse, mis tähendab, et pärast seda nende inimeste elukohaandmeid rahvastikuregistris enam pole.

Elukohaandmete uuendamine on lihtne ja selleks tuleb vallavalitsusele esitada elukohateade. Seda saab teha riigiportaalis, saata e-postiga või tavakirjaga või täita elukohateade vallavalitsuse teeninduskeskustes kohapeal.

Kui te elate Järva vallas, aga täpseid elukohaandmeid ei ole võimalik esitada (nt pole üürilepingut ja omanik ei anna registreerimiseks nõusolekut), tuleb pöörduda Järva Vallavalitsuse teeninduskeskustesse. Välisriigis elades on elukohateade võimalik esitada ka Eesti välisesinduses.

Vajadusel saate oma andmeid kontrollida ja elukohateateid esitada Imaveres, Koigis, Peetris, Koerus, Järva-Jaanis, Arevetel ja Amblas tööpäeviti.

Ametnikud teeninduskeskustes: Aere Pallo, telefon 389 7522 (Imavere); Anne Uus, telefon 384 6433 (Koigi); Jaanika Aava, telefon 384 9020 (Peetri); Elle Saks, telefon 384 6300 (Koeru); Inga Riik, telefon 386 3377 (Järva-Jaani); Ene Ott, telefon 382 0500 (Aravete); Tea Loodis, telefon 383 4038 (Ambla).

Esitades täpsed elukohaandmed, on võimalik saada ka uuel aastal soovitud teenuseid. Õiged andmed rahvastikuregistris annavad vallavalitsusele ülevaate, kus inimesed elavad, aidates paremini planeerida teenuseid ja võimaldades vajadusel inimesega paremini ühendust saada.