Millistel juhtudel peaks helistama keskkonnainspektsiooni ja millal omavalitsusse?

Oled tähele pannud järves suurt õlilaiku? Või näed toimetamas metsas inimesi ning nad jätavad sulle kahtlase mulje? Või tead, et keegi kohtleb oma loomi halvasti? Vahel jalutad külas ringi ning sulle jäävad silma väga täbaras olukorras majad ning nende ümbrus? Pidevalt on suur prügikast keset küla täis? Ole vastutustundlik ning anna neist märku! Aga millal kellele peaks helistama- kas valida keskkonnainspektsioon või ehk hoopis esimesena kohalik omavalitsus? Allpool oleme sinu jaoks välja toonud asjaajamisjuhised keskkonna valdkonnas, et sa oleksid teadlik, kellele millisel juhul helistada või kirjutada.

Asjaajamisjuhised keskkonna valdkonnas

Keskkonnainspektsiooni teavitage numbril 1313 juhtudel, kui märkate:

• keskkonnareostust või reostusohtu
  • ebaseaduslikku metsaraiet, kalapüüki või muud ebaseaduslikku looduskasutust
  • jäätmete ebaseaduslikku ladestamist
  • massiliselt surnud loomi, linde või kalu
  • loomade julma kohtlemist
  • muud keskkonnaalast õigusrikkumist
  • küttekoldevälise tule tegemise ja grillimise tuleohutusnõuete rikkumised

Järva valla järelevalvespetsialisti, Jessy Kirsipuud, teavitage numbril 5330 9385 või e-posti aadressil jessy.kirsipuu@jarva.ee järgmistel juhtudel:

• kinnistute heakorraprobleemid
  • Järva valla koerte ja kasside pidamise eeskirjade rikkumine

Järva valla keskkonnaspetsialisti, Merike Konti, teavitage numbril 5192 0267 või e-posti aadressil merike.kont@jarva.ee järgmistel juhtudel:

• hulkuvad lemmikloomad
  • ohtlikud puud

Järva valla keskkonna peaspetsialisti, Triin Tõnissoni, teavitage numbril 5307 1790 või e-posti aadressil triin.tonisson@jarva.ee järgmistel juhtudel:

• jäätmekäitluse probleemid
  • muud keskkonnaalased probleemid

Samuti võib kirjutada Järva Vallavalitsuse e-maili aadressile info@jarva.ee või helistada numbrile +372 3863 377.