Teade veeteenuse hinnatõusu kohta aktsiaseltsi Koeru Kommunaal tegevuspiirkonnas

Alates 1. augustist 2018 hakkavad kehtima uued ühisveevärgi ja -kanalisatsiooni teenuse hinnad AS Koeru Kommunaal teeninduspiirkonnas (Koeru alevikus, Vao külas, Ervita külas, Kalitsa külas ja Vahukülas).

Hetkel maksab tarbija kuupmeetri vee eest 0,84 eurot + km, uus tasu võetud vee kuupmeetri eest on 0,92 eurot + km.

Reovee ärajuhtimise eest maksab tarbija praegu kuupmeetri eest 1,31 eurot + km, uus tasu reovee ära juhtimise ja puhastamise kuupmeetri eest on 1,44 eurot + km.

Abonomenttasud jäävad samaks.

Uute hindade kehtestamise vajadus tuleneb kulude suurenemisest. Tänasesse vee hinda ei ole sisse arvestatud piisaval määral tulevasi ja võimalike kriisiolukordade lahendamiseks mõeldud investeeringuid, mis ettevõtte jätkusuutlikkuse seisukohast on hädavajalikud ja aitavad kindlustada nõuetele vastava teenuse. Hindade muutmise põhjuseks on ka eelnevatel aastatel tehtud investeeringuteks võetud laenude tagasimaksmine ja laenuteenindamisele kohalduvad laenuandja SA Keskkonnainvesteeringute Keskus nõuded.