... Laual olid tordid, mida ehtis uhkelt number ”100”...

Järva vallas elab ligi üheksakümmend 90-100 aastast inimest. Märkimisväärne number, mille üle saab väga uhke olla!

Pühapäeval, 06.05 käis Järva valla vallavanem Rait Pihelgas Aravete hooldekeskuses, kus pidas oma sajandat sünnipäeva Agnes Umming. Sisenedes puhkeruumi, kus Agnes tähistas enda sünnipäeva koos teiste Aravete hooldekodu elanikega, oli inimestel ülev meeleolu. Laual olid tordid, mida ehtis uhkelt number "100". Emotsioon viis kõik kohalolijad tagasi aega, mil Eesti on läbi tulnud sõdadest, erinevatest valitsemisaegadest ning just 100 aastat tagasi ühendati eestlaste asualad esimest korda ajaloos ametlikult meie maaks, see oli üks oluline samm saamaks iseseisvaks Eesti Vabariigiks, just neid elamusi läbides on Agnes jõudnud oma 100. eluaastani.

"Mõtlesime, milline peaks olema kimp, mida sobib kinkida just nii väärikale ja pika elueaga daamile, leidsime, et sobilik on võimalikult värviline kimbuke, sest just selline on olnud Teie elu. Loodame, et see jätkub sama värvikana. Aitäh, et olete olnud meie esivanemate hulgas ning seisnud Eesti Vabariigi eest, käies läbi erinevaid ajahetki. Kõlab uskumatult, mida Teie sõbranna rääkis hetk tagasi- olete tulnud läbi sõjaaja, töötanud pangas ning siiani on Teil sära silmas ja naeratus näol, olete alati olnud sõbralik, abivalmis ning andnud endast kõik!" sõnas Pihelgas, ulatades kaunis gerberakimbu üle Agnesele. Proua silmad särasid ning naeratus kerkis kiiresti tema näole. Oleme uhked, et just Järva vallas elab selline väärikas daam nagu seda on Agnes.